Jak ustawić bezpieczny i względnie anonimowy profil na Facebooku?

0

Raz na jakiś czas informujemy was o różnych opcjach dostępnych na Facebooku. Niejednokrotnie są one dobrze ukryte. Niedawno przygotowaliśmy dla was webinarium, w którym mogliście wziąć udział. Nagranie z niego znajdziecie tutaj. Teraz wracamy do tematu i ponownie, w postaci filmiku chcemy przedstawić wszelkie możliwości bezpieczeństwa i anonimowości, jakie Facebook pozwala nam ustawić.

Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy

 • Raport zagrożeń AVG

  INFORMACJE O ZAGROŻENIACH

  Darmowa, krótka, zwięzła i rzeczowa forma dotycząca najnowszych zagrożeń pojawiających się w internecie. Wirusy, wycieki haseł, wyłudzenia danych. Informacje prosto na Twój e-mail.

  Zapisz się

 • AVG Ultimate

  NAJLEPSZY ANTYWIRUS

  Najlepszy antywirus od AVG. Ponad 80 unikalnych aplikacji. Ochrona komputera i urządzeń Android. Połączenie zaawansowanej ochrony dla komputera i smartfona. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Obecnie najlepszy na rynku program do optymalizacji, zarządzania, zwolnienia miejsca i przyspieszania pracy komputera oraz smartfona Android. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

Czy mogę podzielić znajomych na grupy odbiorców?

Jak najbardziej, jest to możliwe. Możemy oznaczyć rodzinę, znajomych z pracy, ze szkoły, z drużyny sportowej. Po co to robić? Posty możemy tak publikować, aby były widoczne albo tylko przez niektóre grupy, albo przez wszystkich, ale bez jakieś grupy. Fotki z imprezy zespołu będą niewidoczne dla znajomych z pracy czy zdjęcie z dzieciństwa wyświetli się wyłącznie osobom, które znamy ze szkoły.

Jakie dokładnie zabezpieczenia posiada Facebook?

Oprócz klasycznego hasła możemy zalogować się za pomocą zdjęcia profilowego. Dostępna jest także opcja dwustopniowej weryfikacji, o której piszemy i opowiadamy w osobnym tekście. Inną możliwością jest szyfrowanie wiadomości wysyłanych do znajomych. Dzięki temu tylko ci, którzy znają nasz klucz będą w stanie je odczytać.

Co z tą anonimowością?

Wspomnieliśmy o rozdzieleniu znajomych do różnych grup. Można te grupy wykorzystać i udostępniać posty tylko im bądź blokować dostęp do różnych informacji innym. Istnieje opcja zupełnego uniemożliwienia niektórym użytkownikom dostępu do naszego profilu. Podpowiadamy co warto włączyć, a co jest lekką przesadą. Wszystko znajdziecie na filmiku:

Czy któraś z opcji jest niejasna? Piszcie!

W przypadku, gdy coś było dla was niezrozumiałe, koniecznie napiszcie to w komentarzu. Chętnie podpowiemy, naprowadzimy, ułatwimy.

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Polityka prywatności
Musisz zaakceptować naszą politykę prywatności

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Jestem fizykiem medycznym i informatykiem, którego największą pasją jest pisanie tekstów. Na co dzień zajmuję się administracją IT Centrum Nauki, a po godzinach ratuję niewiasty i światy w niezliczonych grach. Okazjonalnie piszę recenzje i teksty okołogrowe, z którymi można się zapoznać na mojej stronie.

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku