Kryptowaluty – jak stworzyć bezpieczny portfel?

0

Inwestycje w wirtualny pieniądz przyciągają coraz więcej użytkowników. Jednak nie wszyscy odpowiednio przygotowują się do wejścia na rynek. Na co więc warto zwrócić uwagę?

Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy

 • Raport zagrożeń AVG

  INFORMACJE O ZAGROŻENIACH

  Darmowa, krótka, zwięzła i rzeczowa forma dotycząca najnowszych zagrożeń pojawiających się w internecie. Wirusy, wycieki haseł, wyłudzenia danych. Informacje prosto na Twój e-mail.

  Zapisz się

 • AVG Ultimate

  NAJLEPSZY ANTYWIRUS

  Najlepszy antywirus od AVG. Ponad 80 unikalnych aplikacji. Ochrona komputera i urządzeń Android. Połączenie zaawansowanej ochrony dla komputera i smartfona. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Obecnie najlepszy na rynku program do optymalizacji, zarządzania, zwolnienia miejsca i przyspieszania pracy komputera oraz smartfona Android. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

Inwestowanie w dowolne aktywa wymaga przynajmniej podstawowej wiedzy na temat panujących zasad. W wypadku zakupu nieruchomości, formalności finalizuje się u notariusza. Co, gdybyśmy chcieli sprzedać swoje mieszkanie w zamian za ustną obietnicę zapłaty? Ktoś podjąłby takie ryzyko?

Podobnie jest z kryptowalutami. Trzeba poznać zasady panujące na rynkach, aby móc się na nich w miarę swobodnie poruszać. W tym celu dobrze zaprzyjaźnić się z kilkoma portalami, które traktują o interesujących nas tematach. Ponadto warto poświęcić czas na zapoznanie się z różnego rodzaju poradnikami.

Wiedza z kilku źródeł ograniczy ryzyko, że ktoś mógłby nas wysterować, czyli po prostu oszukać.

SCAM kryptowaluty

Zainteresowanie nowymi formami pomnażania kapitału przyciąga zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Nieznajomość mechanizmów działania i terminologii warto szybko nadrobić, aby nie paść ofiarą oszustwa. Tytułowy SCAM to nic innego jak wzbudzenie czyjegoś zaufania i wykorzystanie tego do wyłudzenia majątku.

Zwykle hochsztaplerzy starają się uderzyć w strunę odpowiadającą naszym cechom charakteru np. chciwość i pycha (negatywne) i altruizm oraz empatia (pozytywne). Naciągacze najczęściej docierają do swoich ofiar przez sieć, gdzie niektóre informacje rozchodzą się wirusowo. Docierają w ten sposób do szerokiego grona odbiorców i wśród nich szukają swoich ofiar.

Zwykle sam mechanizm wygląda tak, że oszust może oferować krociowe zyski albo udział w takowych. Jedynie co należy zrobić, to skorzystać z usług pośrednictwa takiej osoby. W rzeczywistości oznacza to, że przekazane w ten sposób dostępy lub środki skutkować będą kradzieżą wszystkich pieniędzy z danego źródła.

Dlatego nigdy nie należy podawać żadnych haseł, dostępów czy numeru karty kredytowej np. w celu otrzymania nagrody lub bonusa. Warto również unikać podejrzanej korespondencji i odsyłaczy, które przekierują nas na bezwartościowe witryny, w międzyczasie instalując złośliwe oprogramowanie. Więcej przydatnych informacji znaleźć można na ostrzeżenia kryptowaluty i na https://cryps.pl/ostrzezenia/.

Teoria i praktyka

Wiedzę na temat tego, co aktualnie dzieje się na rynku kryptowalut, warto czerpać przynajmniej z kilku źródeł. Jest to warte powtórzenia, gdyż pozwoli to na wypracowanie własnego zdania lub opinii na dany temat. Nie mniej dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z wirtualnymi walutami, niektóre terminy mogą być zupełnie obce.

W celu pozbycia się niepewności warto przestudiować poradniki giełdy kryptowalut. Poznamy tam podstawowe terminy, trendy, sposoby inwestycji, a także inne praktyczne wskazówki. Dzięki temu będziemy mogli odnaleźć się w nowym dla nas otoczeniu.

Z kolei to pozwoli na podejmowanie świadomych decyzji. Jeżeli ryzykujemy, to ile i kiedy możemy spodziewać się zwrotu? Jeśli inwestujemy zachowawczo, to jakich efektów możemy się spodziewać? Poradniki kryptowaluty pomogą znaleźć odpowiedzi na te i inne pytania, a te dostępne są na https://cryps.pl/crypto-101/.

W poradnikach, ale także w artykułach możemy znaleźć połączenie wiedzy teoretycznej i praktycznej. Najbardziej wartościowe bywają wspomniane materiały, ale też wywiady z inwestorami lub osobami, aktywnymi na giełdzie, które opowiadają o tym, jak zarządzać wirtualną walutą. Dobrym pomysłem wydaje się dołączenie do forów traktujących o kryptowalutach.

Podstawowa wiedza, którą już mamy lub zdobyliśmy, powinna stanowić pewnego rodzaju kompas. Wówczas będziemy w stanie odcedzić sens od głupoty w postach. Dzięki temu realnie wpływamy na ograniczenie ryzyka inwestycyjnego i zwiększamy zakres naszej wiedzy, tak potrzebnej do zarządzania portfelem.

Bezpieczny portfel

Budowa bezpiecznego portfela wymaga od nas pewnego rodzaju dyscypliny i właściwej analizy sytuacji oraz otoczenia. Dzięki temu unikniemy naciągaczy, a obietnica dużych zysków nieproporcjonalnych do zainwestowanej kwoty zapali u nas czerwoną lampkę. Pogłębianie wiedzy pozwoli na optymalne zarządzanie portfelem i realizację zysków.

Ponadto poznamy metody i miejsca, gdzie przeprowadzenie transakcji jest najbezpieczniejsze i najtańsze. Dzięki temu nasz portfel będzie bezpiecznym miejscem. Zawsze należy zachować zdrowy rozsądek, który ochroni nas przed nieprzemyślanymi decyzjami.

Oceń artykuł
[Głosów: 1 Średnia: 5]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku