Bardzo dobry program antywirusowy do domu – jak wybrać?

2

Każdy chciałby mieć zainstalowany bardzo dobry program antywirusowy, który zagwarantuje pełną ochronę plików i komputera. Jednak nie każdy wie, gdzie szukać takiej aplikacji i czy wybrany produkt rzeczywiście jest skuteczny. Antywirus, by chronić sprzęt musi spełniać kilka podstawowych kryteriów. Zastanawiacie się jakich? Oto podpowiedź specjalistów z AVG.

1. Dopasuj program do swoich potrzeb

Wiele osób, chcąc jak najlepiej chronić komputer, kupuje drogie i rozbudowane programy. Wierzą, że duża liczba funkcji zapewnia im bezpieczeństwo. Niestety, czasami okazuje się, że „najlepsza ochrona antywirusowa” to tylko niepotrzebne koszty. Dlaczego?

Wszystko przez to, że nie jest dostosowana do potrzeb użytkownika. Rozbudowane panele administracyjne, funkcje zarządzania wielu komputerami i niszczarki plików nie są potrzebne osobom okazjonalnie zerkającym na maila i czytającym wiadomości w Internecie. Im wystarczy skuteczny, prosty program antywirusowy.

Dobry będzie ten, który ma wbudowany czuły skaner i sprawdza czy strony i maile nie zostały zainfekowane. Bieżące skanowanie pozwoli wychwycić większość niebezpieczeństw już „na wejściu” do komputera.

Jeżeli korzystasz z podstawowych funkcji antywirusa – sprawdź ofertę AVG AntiVirus w ekstra cenie! 

Najlepszy antywirus do taki, który odpowiada Twoim wszystkim potrzebom.

Wybierz antywirus dostosowany do Twoich potrzeb. Czasem wystarczy nieco uboższa w funkcje wersja.

2. Najlepszy antywirus a opinie użytkowników

Jeżeli nie wiesz jaki program antywirusowy wybrać, skorzystaj z podpowiedzi internautów. Znajdziesz je na porównywarkach cen, forach internetowych lub stronach mediów społecznościowych.

Komentarze są cennym źródłem informacji, szczególnie dla osób nie zajmujących się bezpieczeństwem online na co dzień. Użytkownicy bez cenzury punktują błędy i problemy w najlepszych antywirusach i wskazują ich zalety.

Dzięki feedbackowi od klientów producenci mogą zmodyfikować swoje aplikacje tak, by jeszcze lepiej pracowały i były bardziej skuteczne. Warto poczytać więcej zanim wybierze się konkretny produkt.

3. Doceń wydajność, kulturę pracy i niskie zapotrzebowanie na zasoby

Każdy program korzysta z zasobów komputera – pamięci, miejsca na dysku, połączenia z Internetem. Tak samo jest z antywirusami.

Producenci niechętnie dostarczają informacji o wydajności i kulturze pracy, co sprawia, że trudniej zdecydować jaki najlepszy antywirus sprawdzi się na domowym sprzęcie. Zasada jest taka, że im mniejsze zapotrzebowanie, tym „lżejszy” program.

Lekkość przekłada się na szybkość pracy komputera (wczytywania programów, stron, uruchamiania się) oraz na możliwość pracy na wielu aplikacjach jednocześnie. Jeżeli należysz do fanów filmów online, muzyki lub gier to bardzo ważny parametr.

Wybór lekkiego i bardzo dobrego programu antywirusowego zapewni ci bowiem płynne odtwarzanie i działanie bez irytującego „przycinania”.

AVG Internet Security - najskuteczniejszy antywirus od AVG

Bardzo dobry antywirus musi pomagać, a nie przeszkadzać!

4. Jaki najlepszy program antywirusowy wskazują testy?

Niezależne testy i badania antywirusów są regularnie przeprowadzane na całym świecie. Sieć zalewają codziennie nowe kombinacje kodów złośliwego oprogramowania, więc skuteczność antywirusa jest wciąż wystawiana na próbę.

Niezależne instytucje badawcze co kilka tygodni lub miesięcy prowadzą zaawansowane testy, sprawdzające czy nowe zagrożenia są wychwytywane i czy antywirus radzi sobie z ich mutacjami. Wynikami tych badań warto się zainteresować.

Pokazują one jaki program antywirusowy najlepiej sobie poradził z zagrożeniem i jak jego praca wpływa na system. O testach można poczytać na popularnych portalach internetowych.

5. Bardzo dobry program antywirusowy – ale czy też dla urządzeń mobilnych?

Coraz częściej przed wirusami musimy chronić nie tylko komputery i laptopy, ale również inne urządzenia mobilne – smartfony i tablety. Tym bardziej, że ich udział na rynku się zwiększa, a użytkownicy coraz chętniej szperają w sieci z mobilka.

Najlepsza ochrona antywirusowa powinna również nadawać się do zainstalowania w telefonie. To stawia przed nią nowe wymagania, m.in. dotycząca obciążania systemu, wykorzystywania zasobów i niezauważalnej pracy w tle. Urządzenia mobilne są narażone nie tylko na zawirusowanie, ale również np. na kradzieże.

Rozglądając się na rynku sprawdź jaki najlepszy antywirus zapewni ochronę Anti-Theft i czy jego instalacja nie zapcha pamięci w twoim smartfonie. Możesz zaoszczędzić, kupując aplikację tego samego producenta na wszystkie swoje urządzenia.

Wybór najlepszego antywirusa nie zawsze jest wyborem trafionym. Zanim wydasz pieniądze, sprawdź swój program pod kątem powyższych pięciu kryteriów. Możesz zaoszczędzić nie tylko trochę gotówki, ale również całkiem sporo nerwów i czasu w przyszłości.

Cena programu zależy od tego czy chroni też inne urządzenia.

Dobry program antywirusowy powinien chronić wszystkie urządzenia – w tym komputery, laptopy i smartfony.

6. Sprawdź AVG Ultimate – bardzo dobry program antywirusowy

 • Najlepszy płatny antywirus dla domu
 • Bardzo wysokie wyniki skuteczności wykrywania i usuwania zagrożeń (regularnie powyżej 99%) w wynikach testów niezależnych laboratoriów badawczych
 • Pracuje niezauważalnie w tle
 • Bardzo łatwy w instalacji
 • Dziecinnie prosty w obsłudze interfejs
 • Najważniejsze elementy ustawisz w kilka sekund
 • BEZ LIMITU STANOWISK
 • 4 programy w 1  
 • Ponad 80 narzędzi w jednej aplikacji 
 • Unikalne połączenie antywirusa i przyspieszenia urządzeń
 • Ochrona poczty, filtr firewall, ochrona przed SPAMEM
 • Antywirus Android 
 • Zdalne kasowanie danych w smartfonie 
 • Pułapka zdjęciowa
 • Geolokalizacja 
 • Alarm przeciwkradzieżowy
 • Szybsze działanie smartfona i tabletu 
 • UNIKALNY BONUS: Sejf danych. Zaszyfrujesz cenne pliki!
 • UNIKALNY BONUS: Niszczarka plików. Bezpieczne usuwanie firmowych danych

ZAMÓW AVG ULTIMATE – bardzo dobry i lekki antywirus dla domu

ZAMÓW AVG ULTIMATE ZE SPECJALNYM RABATEM

Masz pytania? Pisz śmiało w komentarzu!

 

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

PR & Marketing Manager. Pasjonat wszelakich ewolucji, wynalazków i mutacji ochrzczonych mianem e-commerce. Z wykształcenia filolog. Miłośnik gier strategicznych i solidnej fantastyki. Uzależniony od systemu walki Krav Maga.

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku