Bądź smart na co dzień

0

Wsiadasz do samochodu i wyjmujesz smartfon, by dowiedzieć się, którą trasą najszybciej dojedziesz na miejsce. W sklepie przykładasz telefon do czytnika, pakujesz zakupy do siatki i zakładasz słuchawki, by umilić sobie drogę powrotną do domu. Wieczorem ćwiczysz tak, jak pokazuje aplikacja, a potem bierzesz tablet by obejrzeć kolejny odcinek ulubionego serialu. W międzyczasie zawsze znajdzie się chwila, by sprawdzić co u znajomych na Instagramie i Facebooku.

Gdyby ktoś kilkadziesiąt lat temu powiedział, że tak będzie wyglądało nasze życie, uznano by go za fantastę. Dzisiaj jesteśmy tak bardzo przyzwyczajeni do różnego rodzaju urządzeń elektronicznych, że momentami korzystamy z nich nieświadomie. I nic w tym dziwnego, bo ułatwiają nam one życie na niemalże każdym jego poziomie.

Urządzenia mobilne w życiu prywatnym

Najważniejsza funkcja smartfonów, smartwatchy i tabletów to pozostawanie w kontakcie z innymi. Nie zmieniło się od lat, zmieniła się jedynie forma.

Smartfony pozwalają zatrzymywać najważniejsze momenty i dzielić się nimi z innymi. Zdjęcia i filmy, które coraz częściej zastępują nam pisane wiadomości, są coraz lepszej jakości, dzięki doskonalszym aparatom i wbudowanym narzędziom do obróbki. Dzisiaj aparaty fotograficzne w smartphonach osiągają ogromne rozdzielczości. Przykładowo, jeden z flagowych modeli Samsung Galaxy S20 FE – posiada kilka aparatów, największy z nich robi zdjęcia w rozdzielczości 64Mpix! Pozwala to ze szczegółami uczestniczyć w naszym życiu bliskim nam osobom, chociażby znajdowały się tysiące kilometrów dalej! Platformy do publikowania nagrań (np. Youtube, TicToc) otworzyły przed użytkownikami możliwość tworzenia swoich autorskich filmów, które bardzo często nagrywane są telefonami, zdobywają ogromną oglądalność. Niedoświadczeni blogerzy i vlogerzy, dzięki dostępnym narzędziom, stają się profesjonalistami i zdobywają milionowych czytelników.

Smartfony ułatwiają organizowanie rzeczywistości i są przenośną pamięcią wspomagającą dla naszego mózgu. Przypomnienia o urodzinach znajomych i wydarzeniach, check-listy, alarmy przed terminem planowanej wizyty u lekarza, czy cyfrowy kalendarz – to jedne z najpopularniejszych aplikacji. Zdarzenia, informacje i media mogą być trzymane w chmurze i synchronizować między różnymi urządzeniami. Wreszcie nie zapomnimy o kupieniu mleka! A jak już będziemy w sklepie, to zapłacimy za zakupy telefonem. Wystarczy dodać kartę płatniczą lub skorzystać z BLIK-a.

Coraz wyższe parametry techniczne i jakość multimediów w urządzeniach gwarantują lepsze doznania podczas oglądania i słuchania. Podłączenie dobrych słuchawek do telefonu może zapewnić lepszą jakość dźwięku od niejednego MP3-Playera. Z uwagi na to, dobrym rozwiązaniem są nauszne modele słuchawek, które pomagają wygłuszyć szumy z otoczenia i dają lepszą głębię. Świetnie sprawdzą się bezprzewodowe słuchawki Apple AirPods Max dostępne w różnych kolorach, charakteryzujące się wysoką jakością dźwięku i bardzo dobrym wykonaniem.

Urządzenia mobilne w życiu zawodowym

Chyba nikt nie wyobraża sobie ostatnich dwóch lat bez możliwości pracy zdalnej i kontaktu online. To właśnie dzięki możliwościom, jakie dają nam urządzenia mobilne, można było pracować z własnego fotela. Realizacja projektu ze współpracownikami, kontakty z klientem i spotkania online na stałe weszły do kalendarza wielu pracowników. Stworzenie prezentacji multimedialnej, czy przeprowadzenie zdalnego projektu nie wymaga już spotkań w sali konferencyjnej!

Łatwo też uporządkować swój czas zawodowy i zarządzać nim w optymalny sposób. Współdzielone terminarze ułatwiają zaplanowanie spotkań i współpracę w grupie oraz zarządzanie zadaniami. W pracy, poza laptopami, najlepiej sprawdzają się smartphony z dużymi wyświetlaczami i przede wszystkim tablety. Na ich dużych ekranach wygodnie przeprowadzisz konferencję lub stworzysz precyzyjny rysunek techniczny.

Podobnie jak dorośli, również i dzieci skorzystały w ostatnich kilkunastu miesiącach z osiągnięć techniki. Dzięki tabletom i laptopom uczyły się przy własnym biurku. Technologia ułatwiła im uczestniczenie w zdalnych lekcjach i naukę na odległość. Ale nie tylko. Dzięki smartfonom i komputerom mogą wciąż pozostawać w kontakcie ze swoimi rówieśnikami i przyjaciółmi. Wielu uczniów korzysta też z aplikacji edukacyjnych, ucząc się zdalnie m.in. języków obcych czy matematyki.

Komfort bycia smart!

Smartfony, smartwatche i inne smart-urządzenia zajęły stałe miejsce w codziennym życiu. Korzystamy z nich w pracy i w domu, używamy ich do zabawy i do realizacji obowiązków zawodowych. Nic dziwnego – to olbrzymi komfort mieć wszystko cały czas pod ręką i móc wirtualnie zarządzać domem czy pieniędzmi. Kilkucalowe ekrany dają możliwość pozostawania w kontakcie z innymi i utrzymywania relacji przez osoby, które nie mogą spotkać się osobiście. „Smart” to również bezpieczeństwo, pozwalające udostępnić swoją pozycję w trakcie samotnej wędrówki lub monitorować stan zdrowia swoich bliskich.

Dzięki smartfonom, komputerom i tabletom świat jest dostępny po kilku kliknięciach. Nie pozostaje nic innego jak być Smart!

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku