AVG PC TuneUp 2015 – zobacz recenzję miesięcznika PC Format!

0

Program PC TuneUp 2015 jest światowym liderem wśród programów służących do optymalizacji systemów Windows. Coraz wydajniejszy i bardziej popularny, tym razem znalazł się pod lupą specjalistów z miesięcznika PC Format!

Oprogramowanie PC TuneUp pozwala nie tylko skrócić czas rozruchu systemu i ładowania aplikacji, ale także automatycznie naprawiać błędy i usuwać niepotrzebne pliki. Użytkownicy laptopów mogą skorzystać z opcji oszczędzania baterii lub jednym kliknięciem uruchomić tryb samolotowy, funkcję WiFi lub moduł Bluetooth dla swojego urządzenia. To tylko kilka podstawowych zalet, jakie zostały opisane przez Sylwestra Żochowskiego – autora artykułu pt. „Pełna moc”.

Ponadto, w miesięczniku PC Format przedstawiono wyniki pomiarów, mających na celu sprawdzenie wpływu czynności konserwacyjnych na wydajność oraz żywotność komputera. Za maszyny testowe posłużyły 2 różne sprzęty: stary komputer stacjonarny z procesorem Core 2 Duo oraz najnowszej generacji Ultrabook.
W pierwszym przypadku analizowano prędkość uruchamiania systemu (54% poprawy), wydajność w grach i programach (18% wydajniejsza praca i rozrywka) oraz oszczędność miejsca na dysku (69 GB usuniętych danych).
W przypadku Ultrabook’a zaobserwowano dłuższe czasy pracy na baterii (54%), grania (90%) oraz oglądania filmów (50%).

Trzeba przyznać, że autor tekstu zadbał zarówno o doświadczonych użytkowników , jak i tych, którzy nigdy nie mieli do czynienia z programem PC TuneUp. Na kolejnych stronach miesięcznika znajdziemy przydatne wskazówki i porady, wraz ze zdjęciami opisującymi wszystkie funkcję oprogramowania. Jeżeli chodzi o optymalizację systemu, przeczytamy, jak korzystać z Konserwacji 1-kliknięciem, przyspieszyć system lub zmniejszyć jego obciążenie.

Jeśli chcesz wyczyścić lub naprawić swój komputer, zainteresują Cię tematy, takie jak: konfiguracja i oczyszczanie dysku, wyszukiwanie i usuwanie dużych plików, sprawdzanie systemu i rozwiązywanie problemów, przywracanie usuniętych plików oraz odinstalowanie nieużywanych aplikacji.

Więcej informacji oraz szczegółowe wyniki testów znajdziecie w artykule PC Format, który oczywiście gorąco polecam!

 

Pierwsza strona recenzji

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. AVG PC TuneUP to program do przyśpieszenia komputera. Odśwież swój komputer i odkryj jego moc na nowo.
antywirus avg logo

 

 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku