Jak wyłączyć wyskakujące okna reklamowe w AVG?

2

Wraz z ostatnią dużą aktualizacją programu AVG Internet Security, dla klientów AVG pojawiła się nowa opcja. Pozwala ona wyłączyć pojawiające się okienka na ekranie komputera. Jeśli więc przeszkadzają wam one bądź z jakiś innych względów chcecie je wyłączyć to teraz jest ku temu najlepsza okazja.

Jak wyglądają wyskakujące okienka?

Jest ich kilka rodzajów. Pierwsza grupa to okna informacyjne, które mówią nam o tym, co nasze AVG Internet Security teraz robi. Przykładowo, że skanuje nasz dysk w poszukiwaniu wirusów. Druga sekcja dotyczy aktualizacji. Dzięki niej dowiemy się, czy potrzeba ściągnąć nową bazę wirusów lub że właśnie się ona zassała. Dalej mamy okna ostrzeżeń, w których musimy podjąć jakąś akcję. Ostatnia grupa to alerty. Są to informacje powiązane z ochroną przed złośliwym oprogramowaniem, na przykład podczas pierwszego uruchamiania nowej aplikacji.

Sprawdzanie czy aplikacja nie ma złośliwego oprogramowania

AVG sprawdza czy aplikacja nie ma złośliwego oprogramowania.

Po zakończeniu takiego testu uruchamiana aplikacja się zresetuje, a my otrzymamy nowy komunikat.

Otwierana aplikacja jest bezpieczna

Otrzymujemy informację, że otwierana aplikacja jest bezpieczna. Można swobodnie z niej korzystać.

Okienka z ofertami

Dowiedzieliście się o oknach, które wpływają na wasze codzienne bezpieczeństwo podczas korzystania z komputera. Tymczasem, we wszystkich wersjach programów antywirusowych AVG są dodatkowe okienka, reklamujące inne produkty, które warto zainstalować. Prezentują one informacje dotyczące waszego komputera, takie które wpływają negatywnie na jego działanie. Reklamowane, dodatkowe aplikacje są po to, by z takimi zadaniami, jak chociażby oczyszczenie dysku sobie poradzić.

Reklama AVG TuneUp

Tak wygląda reklama AVG TuneUp, wyświetlająca się podczas korzystania z komputera.

Jak wyłączyć okienka reklamowe?

Jak wspomnieliśmy we wstępie, możecie od teraz wyłączyć te dodatkowe okienka reklamowe. Jak to zrobić? W kilku prostych krokach.

 1. Otwieracie AVG Internet Security i klikacie na Menu.
  Lokalizacja przycisku Menu

  Lokalizacja przycisku Menu w AVG Internet Security.

 2. Z rozwijanego menu wybieracie Ustawienia.
  Wchodzimy do ustawień

  Wchodzimy do ustawień AVG Internet Security.

 3. W sekcji Właściwości ogólne, która jest domyślnie wyświetlona, odszukujemy pozycję Wyskakujące okna i klikamy na nią.
  Wybieramy Wyskakujące okna

  Wśród dostępnych opcji klikamy w Wyskakujące okna.

 4. Teraz wystarczy tylko odznaczyć jedno, jedyne pole Pokazuj wyskakujące okienka z ofertami dotyczącymi innych produktów AVG i już. Klikamy OK, zrobione.
  Dezaktywacja wyskakujących okienek

  Dezaktywacja wyskakujących okienek z ofertami innych produktów AVG.

Oczywiście, jeśli macie chęć, to w tym miejscu możecie od razu dostosować pozostałe okienka.

Podsumowanie

I jak? Nie było tak trudno, prawda? Jeśli chcielibyście się dowiedzieć czegoś więcej, któreś okienka bardziej was zainteresowały, to koniecznie dajcie nam znać w komentarzach. Napiszcie też jak wam się podoba sama funkcja. Macie może pomysł na jakieś inne udogodnienie, które moglibyśmy wprowadzić?

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Polityka prywatności
Musisz zaakceptować naszą politykę prywatności

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Jestem fizykiem medycznym i informatykiem, którego największą pasją jest pisanie tekstów. Na co dzień zajmuję się administracją IT Centrum Nauki, a po godzinach ratuję niewiasty i światy w niezliczonych grach. Okazjonalnie piszę recenzje i teksty okołogrowe, z którymi można się zapoznać na mojej stronie.

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku