Benchmark.pl recenzuje AVG Internet Security

1

Jak wybrać dobrego antywirusa? Nie należy się kierować jedynie ceną i opisem producenta, kluczowa jest tak naprawdę skuteczność działania. Wiele niezależnych laboratoriów komputerowych prowadzi regularne testy, sprawdzając dostępne na rynku programy. Pod koniec 2015 roku poddany im został również AVG Internet Security, zyskując bardzo dobrą ocenę.

O szczegółach można przeczytać na stronie Benchmark.pl, a my już dzisiaj przytaczamy wyniki testów dla czytelników Trybu Awaryjnego.

Testy oprogramowania antywirusowego są prowadzone w realnych sytuacjach, w których program musi poradzić sobie z zagrożeniem dla komputera. Real – World Protection Test, przeprowadzany co miesiąc przez AV-Comparatives, sprawdza jak radzą sobie antywirusy w zetknięciu z zainfekowaną stroną www. W tej klasyfikacji AVG Internet Security wypada bardzo dobrze – z wynikiem 99,3% zatrzymanych infekcji plasuje się w pierwszej szóstce najlepszych programów.

Równie dobre wyniki nasz program osiągnął w testach wydajności prowadzonych przez to samo laboratorium komputerowe. Otrzymał w nich najwyższy certyfikat Advanced+, co oznacza, że nie obciąża komputera i systemu, czyli krótko mówiąc – nie zamula.

Tę samą cechę AVG Internet Security docenili klienci w otwartej sondzie znajdującej się pod artykułem Benchmark.pl.

AVG Internet Security był również testowany pod kątem radzenia sobie z zainfekowanym systemem. Również i w tym teście osiągnął bardzo dobry wynik usuwając wirusa, a także  przywracając stabilną pracę komputera.

Co warte podkreślenia, testy były prowadzone na domyślnych ustawieniach programu. AVG Internet Security ma rozbudowaną konsolę pomagającą zarządzać poziomem ochrony i dostosowywać ją do indywidualnych potrzeb. Specjaliści z Benchmark.pl podkreślają, że wystarczy włączyć kilka funkcji by ochrona była jeszcze bardziej skuteczna.

Całą recenzję przeczytasz TUTAJ.

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. Sprawdź dobry antywirus AVG Internet Security. Idealny jeżeli potrzebujesz profesjonalnej ochrony domowego komputera.

antywirus avg logo

 

 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej Jajko
Andrzej Jajko
5 lat temu

Fajnie. Samo AVG w porównaniu z AVG Tune Up to super sprawa. Szybciej i sprawniej mój windows chodzi. A mam na nim dużo programów.

Andrzej Jajko
Andrzej Jajko
3 lat temu

Fajnie. Samo AVG w porównaniu z AVG Tune Up to super sprawa. Szybciej i sprawniej mój windows chodzi. A mam na nim dużo programów.

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku