AVG Antywirus dla systemu Android

0

AVG Antywirus dla systemu Android to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz solidnie chronić swój smartfon przed zagrożeniami.

Ze względu na dużą ilość praktycznych funkcji (Ochrona antywirusowa, Anti-Theft, bezpieczne przeglądanie sieci, blokada aplikacji, pułapka zdjęciowa oraz zdalna ochrona) możesz mieć pewność, że Twój smartfon jest bezpieczny i dobrze chroniony.

Żeby ochrona oferowana przez AVG Antywirus należycie spełniała swoje zadanie, musisz wiedzieć, jakie konkretnie funkcje oferuje antywirus oraz jak z nich korzystać.

Jak korzystać z AVG Antywirus? Krok po kroku.

Najbardziej podstawowa funkcja oferowana przez AVG Antywirus dla systemu Android to skanowanie. W ten sposób antywirus analizuje bieżący stan urządzenia i wykrywa zagrożenia. AVG Antywirus bezpośrednio po zainstalowaniu i wejściu
w aplikację zaproponuję taką operację.

AVG Antywirus dla systemu Android

Program AVG Antywirus dla systemu Android

Po przeprowadzeniu analizy systemu Twojego smartfona na ekranie pojawi się stan urządzenia, w postaci kolorowych okręgów obrazujących ilość znalezionych zagrożeń oraz poziom bezpieczeństwa.

W tym przypadku wykryto jedno zagrożenie. Aby je zniwelować, wystarczy kliknąć „Rozwiąż problem”. Następnie antywirus wskaże, gdzie dokładnie znajduje się zagrożenie i krok po kroku opisze, jak je usunąć. Tutaj akurat pojawił się problem z debugowaniem USB.

Rozwiązywanie problemów - AVG Antywirus

Po przeskanowanie systemu, AVG Antywirus znalazł jedno zagrożenie.

I voila! Dzięki dokładnej instrukcji, sama wprowadziłam odpowiednie zmiany, dzięki czemu od teraz mój smartfon jest odpowiednio chroniony, a problem został rozwiązany.

Problem rozwiązany za pomocą AVG Antywirus

Program AVG Antywirus rozwiązał problem

Jak wcześniej wspomniałam, AVG Antywirus dla urządzeń z systemem Android oferuje szeroką paletę funkcji, aby chronić Twój smartfon przed zagrożeniami. Na głównym pulpicie masz cztery podstawowe obszary działania, czyli Ochrona, Wydajność, Anti-Theft i Prywatność.

W zakładce Ochrona możesz przeskanować urządzenie w poszukiwaniu nowych zagrożeń. Dużą zaletą jest opcja dodania kolejnego urządzenia z systemem android. Oznacza to, że możesz dodać np. swój służbowy smartfon, pod warunkiem, że działa on pod kontrolą systemu Android.

Oprócz tego możesz zaktualizować wersję antywirusa, ustalić częstotliwość i czułość skanowania oraz wyczyścić listę ignorowanych zagrożeń. Szczególnie istotne są panele Bezpieczne przeglądanie internetu, skanowanie wiadomości oraz pamięci zewnętrznej. Pamiętaj, aby zawsze mieć je włączone. Tylko wtedy Twój smartfon będzie solidnie chroniony przez AVG Antywirus. Jeśli chcesz włączyć te funkcje, wystarczy je zaznaczyć w odpowiednim kwadraciku.

Panel Ochrona w AVG Antywirus

Wygląd Panelu Ochrona w AVG Antywirus

Zakładka Wydajność odpowiada za analizę Twojego smartfona pod kontem zużycia miejsca na urządzeniu, baterii oraz pakietu danych. AVG Antywirus dla urządzeń z systemem Android oferuje parę ciekawych rozwiązań, które znacznie wpłyną na wydajność smartfona oraz wysokość Twoich rachunków.

Tu też możesz skorzystać z funkcji Cache Cleaner, menedżer zadań, zużycie baterii oraz wykorzystywanie miejsca, aby zwiększyć ilość wolnego miejsca na smartfonie oraz zmniejszyć zużycie baterii. Szczególnie interesująca jest sekcja Taryfa danych. Dzięki niej, zyskasz większą kontrolę nad wykorzystaniem danych, dzięki czemu wprowadzisz niezbędne oszczędności. Aby włączyć którąś z funkcji, po prostu ją odhaczasz, tak jak przy liczniku danych.

Panel Wydajność w AVG Antywirus

Wygląd Panelu AVG Antywirus – Wydajność

AVG Antywirus – Anti – Theft i Prywatność

Szczególnie godna uwagi jest zakładka Anti-Theft. Funkcje dostępne w wariancie PRO są zarazem najbardziej atrakcyjnymi z punktu widzenia bezpieczeństwa Twojego smartfonu. Aby aktywować AVG Antywirus Anti-Theft, musisz go najpierw zarejestrować. Klikasz więc Zarejestruj.

Panel Anti-Theft w AVG Antywirus

Wygląd Panelu Anti-Theft w programie AVG Antywirus

I już! Twój AVG Antywirus Anti-Theft został zarejestrowany. Na skrzynkę mailową podanego wcześniej adresu mailowego otrzymasz dokładne instrukcje, co masz zrobić, jeśli zgubisz swój smartfon i w jaki sposób możesz wyczyścić z niego dane za pomocą AVG Antywirus. Po aktywacji AVG Antywirus Anti-Theft otrzymasz dostęp do bardzo istotnych funkcji, takich jak blokada urządzeń, hasło Anti-Theft oraz Administrator urządzenia.

Dzięki blokadzie urządzenia przy próbie podmiany karty SIM Twój smartfon zostanie automatycznie zablokowany. Sekcja Hasło Anti-Theft z kolei pozwala na zdalne wysyłanie komend poprzez SMS. Aby ją aktywować musisz najpierw ustawić sobie hasło, klikając Utwórz hasło.

Tworzymy hasło Anti-Theft w AVG Antywirus

Tworzenie hasła w zakładce Anti-Theft w programie AVG Antywirus

Następnie wpisujesz 6-cio znakowe hasło.

Hasło w AVG Antywirus Anti-Theft zostało założone

Hasło Anti-Theft w AVG Antywirus zostało założone

I gotowe. Od teraz, za pomocą hasła Anti-Theft odblokujesz swoje smartfony po włączeniu funkcji blokady urządzenia. Aby skorzystać z funkcji po raz pierwszy, przejdź do swojego maila, który dostałeś po aktywacji AVG Antywirus Anti-Theft. Są tam komendy, dzięki którym włączysz alarm dźwiękowy, znajdziesz, zablokujesz i wyczyścisz swojego smartfona.

Załóżmy, że chcesz go zablokować. Korzystasz z innego telefonu i wysyłasz z niego SMS o treści: AVGlock Twoje hasło. Po wysłaniu SMSa,  na ekranie smartfona, który chcesz zablokować pojawi się prośba o zwrot urządzenia posiadaczowi maila oraz o wpisanie Twojego hasła.

Wpisywanie hasła AVG Antywirus Anti-Theft

Wpisywanie hasła odblokowującego dzięki AVG Antywirus Anti-Theft

Gotowe. Odnośnie pozostałych funkcji AVG Antywirus Anti-Theft  pamiętaj, że zawsze możesz je wyłączyć poprzez odznaczenie ich w panelu.

Ostatnia sekcja, czyli Administrator Urządzenia, pozwala za zdalne czyszczenie, blokowanie i obsługę funkcji pułapki zdjęciowej na Twoim smartfonie. Administrator urządzenia w AVG Antywirus daje możliwość zmiany haseł i sterowania ich regułami, dzięki czemu możesz używać bardziej skomplikowanych haseł.

Zakładka Prywatność w Programie AVG Antywirus

Wygląd zakładki Prywatność w programie AVG Antywirus

Ostatnią zakładką w ramach programu AVG Antywirus dla systemu Android jest Prywatność. W tym panelu wykonasz wszelkie operacje związane z blokowaniem aplikacji, połączeń, wiadomości, robieniem kopii zapasowych, a także czyszczeniem wszystkich plików w smartfonach.

Na początku musisz zainstalować aplikację Prywatność w Internecie (AVG PrivacyFix for Social Network). Dzięki niej będziesz mógł zdalnie zarządzać swoją prywatnością w sieci, przez co żadne prywatne dane nie znajdą się na społecznościowym forum. Samo ściągniecie aplikacji – jak i wszystkich opisanych w tym poście – jest oczywiście darmowe. Wystarczy kliknąć Zainstaluj teraz i postępować według instrukcji.

AVG PrivacyFix

Program AVG PrivacyFix

Następnie przechodzisz do do samej aplikacji i klikasz Get Started.

Aplikacja AVG PrivacyFix ma za zadanie chronić Twoją prywatność na portalach społecznościowych. W tym przypadku są to Facebook, Google+ oraz Twitter. Na panelu AVG PrivacyFix zablokujesz historię wyszukiwania w Google wraz z jego produktami (YouTube), wycenisz swoją wartość reklamową dla Facebooka i Twittera, od tagujesz się na zdjęciach lub zablokujesz aplikacje swoich znajomych. Rozwiązanie jest szczególnie istotne w kontekście geolokalizacji.

Dzięki antywirusowi, Google nie będzie dostawać informacji o miejscu pobytu Twojego smartfona. Powiedzmy, że chcesz sprawdzić, czy nie jesteś gdzie otagowany. W tym celu klikasz odpowiednią opcję, logujesz się na swoim koncie – w tym przypadku na Facebooku – i postępujesz według instrukcji.

Skanowanie przez program AVG PrivacyFix

Podgląd skanowania programu AVG PrivacyFix

W tym momencie system skanuje całą Twoją obecność na Facebooku w poszukiwaniu potrzebnych informacji. Może to chwilę potrwać. W pewnej chwili z pewnością zauważysz, że pasek postępuje zatrzymał się. Musisz więc wejść we wszystkie sekcje zaznaczone na pomarańczowo i zapoznać się z ich treścią.

Na przykład w sekcji App Access on będziesz musiał zaznaczyć, które informacje mają być widoczne na Facebooku. Po przejściu wszystkich pomarańczowych sekcji, pasek postępu załaduje się do końca. Radzę przejść przez wszystkie opcje pod kontem prywatności danych. Tylko w ten sposób zyskasz pełną kontrolę nad informacjami o sobie w portalach społecznościowych.

App Access on - AVG PrivacyFix

Podgląd sekcji w aplikacji AVG PrivacyFix – App Access On

Po zainstalowaniu AVG PrivacyFix skorzystasz z pełnego spectrum rozwiązań zakładki Prywatność. Z tego poziomu zablokujesz i oczyścisz programy zainstalowane na Twoim smartfonie. Powiedzmy, że chcesz zablokować niektóre aplikacje. W tym celu przechodzisz do sekcji Blokada aplikacji. 

Blokowanie aplikacji w AVG Antywirus

Blokowanie aplikacji w AVG Antywirus – tworzenie hasła

Tworzysz hasło, aby zablokować aplikację, podajesz adres email w celu odzyskania hasła i klikasz Ustaw hasło. Przy próbie odblokowania aplikacji, będziesz musiał to hasło podać.

Aplikacje do zablokowania w AVG Antywirus

Widok aplikacji bo zablokowania w programie AVG Antywirus

Następnie pojawia się lista wszystkich aplikacji zainstalowanych wcześniej na Twoim smartfonie. Aby zablokować jedną z nich, wystarczy ją zaznaczyć.

Jak widzisz, obsługa programu AVG Antywirus jest bardzo prosta. Wystarczy odrobina chęci i zaangażowania. To bardzo niewiele w porównaniu do korzyści, jakie otrzymasz. Zyskujesz przede wszystkim pewność, że każde urządzenie z androidem, które podepniesz pod AVG Antywirus dla systemu Android będziesz miał pod pełną kontrolą.

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. Wykorzystaj wielofunkcyjny antywirus AVG do pełnej ochrony Twojego komputera.
antywirus avg logo

 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku