Avast kupuje AVG

2

W ostatnich dniach, przez media przewinęła się lawina informacji dotycząca najpotężniejszej fuzji na międzynarodowym rynku antywirusowym.

Jak to zwykle w takiej sytuacji bywa, naokoło wydarzenia narosło kilka mitów, część redaktorów wpadła w panikę wieszcząc natychmiastowe wyłączenie aplikacji i pozbawienie ochrony użytkowników z dnia na dzień.

Spokojnie 🙂

Jeżeli używasz AVG – Twój komputer dalej jest chroniony, baza wirusów jest aktualizowana, a Ty przez najbliższe lata otrzymasz dostęp do wszystkich aktualizacji.

Niżej odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania.

Najważniejsza informacja jest taka, że obecnie NIC SIĘ NIE ZMIENIA – użytkownicy AVG (w wersji komercyjnej i FREE) mogą być spokojni.

Avast łączy siły z AVG

Zarządy obydwóch firm ustaliły, że obydwie firmy Avast kupi AVG, dzięki czemu uzyskają wspólnie 400 milionów użytkowników, z czego 160 milionów to użytkownicy urządzeń mobilnych.

Rozbudowa społeczności internautów ma niebagatelne znaczenie dla wzrostu bezpieczeństwa – dzięki temu, narzędzia antywirusów będą mogły dużo szybciej wymieniać się informacjami o pojawiających się zagrożeniach i skuteczniej im przeciwdziałać.

Kupno AVG przez Avasta pozwoli również na połączenie technologii – dzięki czemu silnik antywirusowy będzie dużo wydajniejszy, zapewniając ochronę na jeszcze wyższym poziomie.

Zarządy obydwu firm wypowiedziały się pozytywnie o tej transakcji, obecnie muszą ją zaakceptować akcjonariusze. Jej wartość wyniesie 1,3 miliarda dolarów.

Co dalej z AVG?

Obecnie wszystkie programy zarówno dla domu, jak i dla biznesu dalej będą rozwijane. Proces połączenia firm będzie trwał przez długie lata (rozpoczął się dopiero proces administracyjny, finansowy, czas na połączenie technologii dopiero nadejdzie) – AVG nadal funkcjonuje pod własną marką, z własnym wsparciem technicznym i systemami licencjonowania i rozliczania.

Co z aktualizacjami bazy wirusów AVG?

Programy są dalej rozwijane, bazy cały czas są aktualizowane na bieżąco. Nie będzie miała miejsce sytuacja, gdy klienci AVG pozostaną bez ochrony.

Co z pomocą techniczną AVG.PL?

Pomoc techniczna AVG.PL dalej funkcjonuje bez zmian: zarówno dla naszych partnerów handlowych, jak i klientów.

Czy programy będą kontynuowane?

Wszystkie programy, po wykupieniu kontynuacji dalej będą aktualizowane do najnowszej wersji – nic w tej materii się nie zmienia.

Masz pytania?

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania – pisz śmiało w komentarzu – postaram się odpowiedzieć 🙂

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. Sprawdź antywirus AVAST i dołącz do ludzi Cieszących się bezpieczeństwem swojego komputera.

Oceń artykuł
[Głosów: 1 Średnia: 2]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
5 lat temu

To jest w końcu fuzja AVG-Avast czy przejęcie AVG przez Avast? Bo w zależności od źródła różne wersje można przeczytać.

Radek Klimek
5 lat temu
Reply to  Michał

Wszystkie kwestie dotyczące polityki programów, kształtu oferty, cennika będą teraz ustalane między obiema firmami, a my musimy się uzbroić w cierpliwość i czekać 🙂

Michal
Michal
3 lat temu

To jest w koncu fuzja AVG-Avast czy przejecie AVG przez Avast? Bo w zaleznosci od zrodla rozne wersje mozna przeczytac.

Radek Klimek
Radek Klimek
3 lat temu

Wszystkie kwestie dotyczace polityki programow, ksztaltu oferty, cennika beda teraz ustalane miedzy obiema firmami, a my musimy sie uzbroic w cierpliwosc i czekac 🙂

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku