Nowa wersja AVAST 2019: lepsza wydajność, ochrona wrażliwych danych i komfortowy Tryb cichy

0

Zaktualizowany Avast to ulepszone funkcje zabezpieczające i silniejsza technologia anty-phishingowa, Tryb cichy oraz wysoce skuteczna Ochrona poufnych danych.

Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Obecnie najlepszy na rynku program do optymalizacji, zarządzania, zwolnienia miejsca i przyspieszania pracy komputera oraz smartfona Android. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

 • AVG Internet Security

  ZAAWANSOWANA OCHRONA ANTYWIRUSOWA

  Dedykowany dla ochrony domu lub małej firmy. Chroni przed wszystkimi rodzajami zagrożeń, wirusami, dodatkowo zawiera ochronę bankowości online, płatności elektronicznych. DWA PROGRAM DODATKOWO GRATIS

  Sprawdź

 • Bezpieczna firma z AVG

  E-BOOK DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

  Darmowy e-book przygotowany specjalnie dla właścicieli małych i średnich firm zawierający praktyczne porady dotyczące bezpieczeństwa w internecie Twojego businessu.

  Zapisz się

Świat nowych technologii zmienia się każdego dnia – cyberprzestępcy są coraz sprytniejsi, ale równocześnie produkty antywirusowe są niezwykle skuteczne i coraz bardziej zaawansowane. Specjaliści Avasta korzystając z elementów sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego oraz ogromnej ilości danych z sieci wczesnego wykrywania zagrożeń, są w stanie pozostać o krok przed hakerami i chronić użytkowników przed zagrożeniami.

Produkty Avast są testowane nie tylko w naszych laboratoriach, ale również przez niezależne ośrodki badawcze. Pozwala to na obiektywną ocenę naszych produktów i ciągłe ich ulepszanie oraz aktualizowanie zgodnie z potrzebami rynku. W 2018 roku, podobnie jak w latach poprzednich, firma Avast otrzymała pozytywne recenzje i oceny, oferując najlepszego darmowego antywirusa na rynku zabezpieczeń.

Avast otrzymał prestiżowy certyfikat ze strony av-test.

Avast Free Antivirus 2018 dla Windows otrzymał ocenę Top  Product  od niezależnego ośrodka badawczego AV-Test. Produkty Avast 2019 zostały wyposażone w dodatkowe atrakcyjne funkcje.

Zgodnie z niedawno przeprowadzonymi badaniami społeczeństwo bardzo mało uwagi poświęca kwestii bezpieczeństwa wrażliwych danych. A przecież rok 2018 obfitował w wiele incydentów związanych z wyciekiem danych, wyłudzeniem informacji, atakami phishingowymi.

Dlatego najnowsze produkty Avast będą zawierały technologie skupiające się na chronieniu użytkowników przed tego typu atakami. Zwiększy się jakość i komfort użytkowania programów, a najbardziej poufne dane użytkownika otrzymają dodatkową ochronę.

Lepsza ochrona: technologia anty-phishingowa

Wykorzystując uczenie maszynowe i rozpoznawanie obrazów, fałszywe strony mogą być rozpoznawane dużo szybciej,  a użytkownik od razu otrzymuje ostrzeżenie. Nie ma możliwości, żeby nieświadomie wejść na podejrzaną stronę, która służy wyłudzeniu danych.

Nasze najnowsze narzędzia anty-phishingowe są we wszystkich oferowanych przez nas programach antywirusowych i wykrywają fałszywe strony zanim użytkownik otworzy zainfekowaną witrynę.

Dzięki Avast i nowej ochronie anty-phishingowej nie musisz się już martwić że podasz swoje dane na fałszywej stronie.

Fałszywa strona logowania                                              Prawdziwa strona logowania

Komfort użytkowania : Tryb cichy

Koniec z wiadomościami wyskakującymi w czasie ważnej prezentacji w PowerPoint, nigdy więcej natrętnych powiadomień, gdy walczysz o życie w Fortnite. Oglądaj filmy bez zakłóceń w postaci przychodzących połączeń lub wiadomości z mediów społecznościowych.

To wszystko dzięki niezwykle prostemu w obsłudze Trybowi Cichemu – wystarczy po prostu włączyć jakikolwiek program w trybie pełnoekranowym, co automatycznie wyłączy wszystkie powiadomienia. Możliwa jest również personalizacja ustawień – wystarczy zaznaczyć, które z programów zostają wyciszone, a które nie, np. można wyłączyć powiadomienia z messengera i Skype’a, a zostawić aktywne z ważnej skrzynki mailowej. Tryb Cichy zastępuje działający wcześniej Tryb Gry.

Nowy Avast jest wyposażony w specjalny tryb cichy dzięki któremu już nic Ci nie przeszkodzi w ważnej prezentacji.

Tego typu okienka nie będą się pojawiać w Trybie Cichym

Lepsza ochrona prywatności: Ochrona poufnych danych

W tym roku produkty antywirusowe zostały wzbogacone o Osłonę Kamer Internetowych, chroniącą przed przechwytywaniem obrazu, Osłonę przed ransomware, chroniącą przed zaszyfrowaniem plików oraz najnowszą, ostatnio dodaną osłonę – Ochronę poufnych danych.

Nowe narzędzie skanuje komputer pod kątem jakichkolwiek plików .xls, .doc, .pdf, and .txt, zawierających wrażliwe dane, a następnie chroni je przed nieautoryzowanym dostępem innych aplikacji lub osób trzecich. Pliki te nie są nigdzie przesyłane ani usuwane z serwera.

Pozostają na swoich miejscach odpowiednio zabezpieczone. Ochrona poufnych danych będzie dostępna w naszych produktach antywirusowych na poziomie Premium.

Nowość w AVAST. Ochrona poufnych danych. Twoje dane jeszcze nigdy nie były tak bezpieczne.

Narzędzie Ochrona poufnych danych  skanuje komputer w poszukiwaniu plików z wrażliwymi danymi.

Październik to na całym świecie miesiąc poświęcony szerzeniu świadomości w kwestii cyberbezpieczeństwa. Warto, więc poważnie podejść do kwestii bezpieczeństwa w internecie, pamiętając o odpowiedzialnym korzystaniu z zasobów internetowych, regularnej aktualizacji oprogramowania i instalowaniu skutecznej ochrony antywirusowej.

Od dzisiaj zamiast „być może powinienem…” należy myśleć raczej „ muszę!”.

Bezpłatny, skuteczny antywirus Avast Free Antivirus dostępny jest tutaj.

 

Źródło: https://blog.avast.com/avast-pumps-protection-performance-and-privacy

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. AVAST Internet Security to dobry program antywirusowy. Zaufało nam już 300 milinów ludzi na całym świecie!

antywirus avast logo
 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku