Wybierając ofertę abonamentu telefonicznego dla nastolatka, dobrze postawić na pakiet z dużą ilością gigabajtów, a także z nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami. Dzięki temu można mieć pewność, że rachunki telefoniczne nie będą zbyt duże.
Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy
Abonament z telefonem czy bez?
Młodzież korzysta ze smartfonów praktycznie przez cały dzień, głównie grając w gry mobilne, a także używając przeglądarki sieciowej, aplikacji i komunikatorów. Zgodnie z wynikami badań, polskie nastolatki nie odkładają swojego smartfona nawet w trakcie jedzenia lub rozmów z rodzicami czy rówieśnikami. Telefon musi także znajdować się w pobliżu w nocy.
Niektórzy uzależniają się od sieci oraz wpadają w różne pułapki. Z drugiej strony, w klasach szkolnych smartfony są jednym z gadżetów, za pomocą których można się „popisać”, pokazać podążanie za najnowszymi trendami. W tym kontekście warto zdecydować się na zakup dobrego smartfona dla nastolatka, na przykład w abonamencie.
Najlepsza oferta na abonament z telefonem 2019 to taka umowa, w której „na start” nie trzeba płacić za smartfon, tylko później spłacać raty. Dzięki temu nastolatek może nauczyć się doceniać pieniądze, zwłaszcza jeśli rodzice będą pobierali część kieszonkowego na poczet tych spłat. Oczywiście, w przypadku, w którym oceny smartfon nastolatka wciąż działa i jest sprawny, można wybrać ofertę samego abonamentu.
Warto pamiętać o tym, aby zwrócić uwagę na preferencje nastolatka i nie wybierać za niego, ponieważ samodzielne podejmowanie decyzji jest dobrym krokiem ku dorosłości. Jeśli nastolatek chce kupić nowy smartfon, może na niego zbierać z kieszonkowego lub prac dorywczych, jednak warto umówić się w taki sposób, że rodzice dopłacą pół kwoty, aby nastolatek nie czuł się zobowiązany do brania zbyt wielu obowiązków na siebie, zamiast nauki szkolnej.
Co powinno znaleźć się w pakiecie?
Wybierając pakiet minut i Internetu dla nastolatków, należy zwrócić przede wszystkim na transfer danych. Ważne jest, aby możliwe było zablokowanie naliczania opłat w momencie, w którym nastolatek przekroczy limit. Ostateczną opcją jest dokupienie pakietu Internetu.
W przypadku minut na rozmowy i SMS-ów najlepiej, aby te usługi były nielimitowane. W niektórych sieciach można znaleźć opcję z nielimitowanym Internetem do mediów społecznościowych – taka opcja też jest bardzo dobra dla młodych osób, które spędzają sporo czasu na przeglądaniu postów, oglądaniu filmików i komunikowaniu się z innymi użytkownikami. Dodatkowo można zdecydować się na włączenie kontroli rodzicielskiej, przy czym warto mieć na uwadze, aby dziecko nie czuło się niekomfortowo i nie straciło zaufania do rodziców.
Abonament telefoniczny dla nastolatka nie powinien być jednak zbyt drogi, tylko dopasowany do potrzeb. Ostatnim dobrym rozwiązaniem jest abonament rodzinny, w którym za każdy kolejny numer zmniejszają się opłaty. W ten sposób, w jednej sieci można wziąć abonament dla całej rodziny, na przykład rodziców i dzieci.
Artykuł Sponsorowany