77% nauczycieli uważa, że tematyka bezpiecznego internetu powinna znaleźć się w sylabusie

0

W wakacje nie próżnowaliśmy i w naszej serii ankiet (kolejne będziemy publikowali na łamach bloga co tydzień), zapytaliśmy również nauczycieli co sądzą o tematyce bezpieczeństwa w internecie.

co nauczyciele sądzą o bezpieczeństwie internetu w szkole?

Wyniki są zaskakujące, bo spodziewałem się nieco bardziej konserwatywnego myślenia (zwłaszcza, jeżeli chodzi o wykorzystanie internetu podczas lekcji) – natomiast możemy stwierdzić spokojnie, że idzie ku lepszemu.

Co ciekawe również w dalszym ciągu nie widać końca batalii szkoła-dom, rodzice uważają, że to szkoła powinna informować najmłodszych o zagrożeniach, a środowisko szkolne zwraca uwagę, że rodzice ważą sobie lekce tego typu tematykę.

Podejście nauczycieli do wykorzystania internetu zmienia się diametralnie – obecnie większość zdaje sobie sprawę z możliwości pomocy sieci w procesie edukacyjnym – a ponad ¼ odbyła specjalne szkolenia dotyczące bezpieczeństwa w internecie.

Aż 92% ankietowanych uważa, że rodzice za mało uwagi poświęcają tematyce bezpieczeństwa ich dzieci w internecie. Co ciekawe, 77% nauczycieli zauważa konieczność wpisania tematyki bezpiecznego internetu do sylabusa.

38% nauczycieli podkreśla, że wiedza rodziców o zagrożeniach jest niewystarczająca.

Co ciekawe – aż 64% dostrzega potrzebę wykorzystania możliwości internetu w metodach nauczania.

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. Wykorzystaj wielofunkcyjny antywirus AVG do pełnej ochrony Twojego komputera.
antywirus avg logo

 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Avatar

PR & Marketing Manager. Pasjonat wszelakich ewolucji, wynalazków i mutacji ochrzczonych mianem e-commerce. Z wykształcenia filolog. Miłośnik gier strategicznych i solidnej fantastyki. Uzależniony od systemu walki Krav Maga.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku