Top 5 najczęstszych napraw laptopów

0

Komputer jest urządzeniem, które towarzyszy wielu z nas na co dzień. Korzystamy z niego w pracy zawodowej, w domu do rozrywki czy nawet oglądania telewizji internetowej.

Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy

 • Raport zagrożeń AVG

  INFORMACJE O ZAGROŻENIACH

  Darmowa, krótka, zwięzła i rzeczowa forma dotycząca najnowszych zagrożeń pojawiających się w internecie. Wirusy, wycieki haseł, wyłudzenia danych. Informacje prosto na Twój e-mail.

  Zapisz się

 • AVG Ultimate

  NAJLEPSZY ANTYWIRUS

  Najlepszy antywirus od AVG. Ponad 80 unikalnych aplikacji. Ochrona komputera i urządzeń Android. Połączenie zaawansowanej ochrony dla komputera i smartfona. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Obecnie najlepszy na rynku program do optymalizacji, zarządzania, zwolnienia miejsca i przyspieszania pracy komputera oraz smartfona Android. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

Zastosowań dla komputerów, zwłaszcza przenośnych notebooków, nazywanych laptopami, jest bardzo dużo, dlatego można spośród nich wybierać te, które są dla użytkownika najważniejsze. Nie należy przy tym zapominać, że komputer to tylko urządzenie, które może się z czasem zepsuć. Przedstawiamy 4 popularne usterki, z jakimi często spotyka się serwis napraw laptopów.

Uszkodzenia mechaniczne

Uszkodzenia mechaniczne pojawiają się zwykle z uwagi na lekkomyślność właścicieli. Jeśli przenoszą komputer, muszą zachować szczególną ostrożność. Upadek komputera z wysokości, na płytki podłogowe czy beton lub kostkę brukową spowoduje bez wątpienia uszkodzenia.

Może dojść do awarii dysku twardego. Nawet niewielki wstrząs lub upadek mogą do tego doprowadzić. Uszkodzenie samego dysku powoduje z kolei, że nie będzie najprawdopodobniej możliwości odczytu danych, jakie były one zapisane.

Laptopa z miejsca na miejsce trzeba przenosić w specjalnym pokrowcu czy torbie, pamiętając o zachowaniu ostrożności. Niezalecane jest przy tym przenoszenie urządzenia w czasie pracy. Lepiej go wyłączyć i dopiero wtedy przenieść.

Nagły brak obrazu

Zdarza się, że ni stąd, ni zowąd znika obraz na urządzeniu i nie pojawia się ponownie, albo pojawia się z uszkodzeniami matrycy. To oznaka tego, że mogło dojść do przegrzania i awarii karty graficznej lub też problem związany jest z przegrzaniem laptopa. Naprawa jest wówczas konieczna, jeśli nie chcemy, aby problem się powtarzał.

Problemy z uruchamianiem laptopa

Serwisanci z warszawskiej firmy Dillcom naprawiającej m.in. komputery przenośne – laptopy, zwracają uwagę na inną, częstą usterkę, z jaką się spotykają w swojej pracy. To problem z uruchomieniem laptopa. Podkreślają oni, że może to być związane z uszkodzeniami układu zasilania.

Uszkodzenia mogą też być związane z zastosowaniem w parze z laptopem zasilacza niskiej jakości, który nie jest po prostu w stanie dostarczyć odpowiedniego napięcia do sprzętu. Wydawać by się mogło, że zastosowanie taniego, zamiennego zasilacza nie spowoduje awarii laptopa – co najwyżej się nie uruchomi. To błędne myślenie, ponieważ może dojść do rozległego uszkodzenia komputera.

Specjaliści radzą, aby korzystać tylko z oryginalnego zasilacza do laptopa lub gdyby uległ on zepsuciu, wybrać nowy zasilacz o takich samych parametrach co wcześniejszy. Jeśli klient nie jest pewny dokonanego wyboru, najlepiej poradzić się w serwisie komputerowym.

Przebarwienia i inne artefakty na matrycy

Usterka ta polega na powstawaniu na ekranie pasków, przebarwień czy krzaczków, które uporczywie widnieją na matrycy i pojawiają się zwykle nagle. Bardzo często, jak wskazuje Dillcom (serwis naprawy laptopów w Warszawie), wynikają one z uszkodzenia grafiki.

Mogą pojawić się, kiedy przegrzejemy nasz sprzęt. Jednocześnie problem ten może wynikać ze zbyt dużego obciążania karty graficznej laptopa.

Nagłe wyłączanie się komputera może być spowodowane uszkodzeniem dysku twardego. Trudno powiedzieć, co może być przyczyną tego stanu rzeczy, ale niewykluczone, że doszło do uszkodzenia mechanicznego, albo problemu z zasilaniem.

Artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku