4 sprawdzone rady dla kupujących laptop

0

Laptop jest znakomitym przykładem sprzętu komputerowego, który przyda się zarówno graczom, jak i osobom, które korzystają z komputera stosunkowo rzadko. Te wygodne urządzenie można zabrać ze sobą w podróż, nie zajmuje przy tym wiele miejsca nawet w niewielkim mieszkaniu. Jeśli więc musimy postawić sobie jakieś pytanie, będzie ono dotyczyło przede wszystkim tego, jakimi zasadami się kierować chcąc mieć pewność, że wybrało się naprawdę dobry laptop.

Zastanów się, jak będziesz wykorzystywać laptop

Laptopy dostępne w sprzedaży różnią się nie tylko ceną. Kolejne produkty cechuje także zróżnicowana wielkość i parametry. Jeśli zatem liczymy na zakup, z którego będziemy zadowoleni, powinniśmy zastanowić się przede wszystkim nad tym, w jaki sposób chcemy wykorzystywać tego rodzaju urządzenie. Inne laptopy są kupowane przez graczy, na inne zaś zwracają uwagę miłośnicy utrzymywania kontaktów ze znajomymi za pośrednictwem Internetu.

Wybierz odpowiednią wielkość monitora

Laptop nie może być ani za duży, ani za mało. Jeśli praca z nim okaże się uciążliwa, nawet najlepsze parametry nie zatrą niekorzystnego wrażenia i nie zmienią naszego przekonania o tym, że dokonany przez nas zakup nie był trafiony. Jeszcze przed zakupem dobrze jest więc przyjrzeć się laptopom naszym znajomych i przekonać się samodzielnie, na ile są one funkcjonalne.

Nie lekceważ znaczenia, jakie ma procesor

O procesorze mówi się często, że jest sercem laptopa i rzeczywiście, to właśnie on wpływa zarówno na szybkość jego pracy, jak i na wielozadaniowość i oszczędność energii. Nie ignoruj jego parametrów, a jeśli nie masz pewności, czy wybrane przez Ciebie rozwiązanie jest właściwe, staraj się skonsultować zakup z profesjonalistą.

Kupuj laptopy tylko w sprawdzonych sklepach

Dziś coraz większą popularnością cieszą się sklepy internetowe z elektroniką i sprzętem AGD, trudno więc o lepsze miejsca dla kupujących niż Internet. Zakupy w sieci pozwalają na spore oszczędności, np. kupując laptop w Neonet.pl mamy pewność, że oferowane ceny będą dużo niższe niż w przypadku zakupów w innych sklepach, a jakość wybranego przez nas urządzenia spełni nasze oczekiwania.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Polityka prywatności
Musisz zaakceptować naszą politykę prywatności

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

PR & Marketing Manager. Pasjonat wszelakich ewolucji, wynalazków i mutacji ochrzczonych mianem e-commerce. Z wykształcenia filolog. Miłośnik gier strategicznych i solidnej fantastyki. Uzależniony od systemu walki Krav Maga.

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku