Zbita szybka iPad Air 2 – co dalej?

1

Zbita szybka iPada to naprawdę przykra sytuacja, w której nagle może znaleźć się każdy posiadacz tabletu od Apple. Jak w takiej sytuacji może pomóc profesjonalny serwis? I co najważniejsze – od czego zależy cena naprawy urządzenia z logiem nadgryzionego jabłka?

Zbita szybka – co dalej?

Jeżeli urządzenie spadło na ziemię z wysokości lub z innego powodu uszkodzeniu uległa szybka, konieczne będzie oddanie sprzętu do profesjonalnego serwisu. Na szczęście wymiana szybki nie musi być czasochłonna ani kosztowna, a sama usługa z pewnością jest tańsza niż zakup nowego urządzenia.

Najpopularniejszą metodą naprawy iPadów jest proces refabrykacji. Oferuje go większość punktów serwisowych. Na czym polega refabrykacja? To rozwiązanie, które zakłada wymianę samej szybki ochronnej. Jest możliwe, gdy oryginalny panel LCD od Apple pozostaje w stanie nieuszkodzonym.

Jak przebiega wymiana szybki?

Wymiana szybki w iPadzie to proces, który najlepiej zlecić fachowcom. Pracownik serwisu rozłoży cały panel LCD na warstwy, a następnie wymieni wyłącznie uszkodzoną, zbitą szybkę. Dzięki temu sporo zaoszczędzisz – nie trzeba będzie kupować nowego wyświetlacza.

Jeżeli chodzi o szczegółowy przebieg procesu, wymiana szybki iPad Air 2 to sześć głównych kroków, które wymagają użycia dedykowanych narzędzi i taśm do montażu. Warto zaznaczyć, że specyfika budowy tabletów Apple zakłada klejenie podzespołów, a nie ich przykręcanie. Oto działania, jakie podejmuje serwis iPadów:

  1. Usunięcie kleju między zbitą szybką a panelem LCD
  2. Oddzielenie polaryzatora znajdującego się na wyświetlaczu. Do tego celu używa się specjalnej gilotynki
  3. Oczyszczenie wyświetlacza przy użyciu środków chemicznych
  4. Przygotowanie wyświetlacza do laminacji, wykonywane w komorze bezpyłowej
  5. Montaż nowego panelu razem z nową warstwą polaryzacyjną
  6. Ponowne złożenie wszystkich elementów i kontrola jakości przeprowadzonej naprawy

Co w razie poważniejszego uszkodzenia?

Niekiedy uszkodzenie tabletu jest poważniejsze i sama wymiana szybki w iPadzie Air 2 to za mało. Mogło się zdarzyć, że oryginalny ekran LCD jest pęknięty i nie reaguje. Nawet w takich sytuacjach, profesjonalny serwis iPad może pomóc i wykonać naprawę.

Użytkownik musi jednak liczyć się z wyższą ceną, ponieważ pracownicy serwisu będą musieli zakupić nowy wyświetlacz. Apple nie prowadzi oficjalnej dystrybucji części zamiennych, a wysłanie iPada bezpośrednio do producenta oznacza de facto koszty porównywalne z zakupem owego urządzenia. Warto więc sprawdzić, jaką ofertę przedstawi rzetelny serwis urządzeń Apple.

Może się okazać, że wystarczy niewielki wkład finansowy i tablet znów będzie działał.

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Możesz użyć narzędzi domowych lub może zrobić to za Ciebie serwis naprawczy. W każdym razie, jeśli ekran jest pęknięty, należy go jak najszybciej wymienić, aby nie uszkodzić reszty telefonu. Każda zwłoka w wymianie szkła spowoduje poważniejsze konsekwencje – przedostanie się wody lub cząsteczek do wnętrza urządzenia może spowodować nieodwracalne uszkodzenia (więcej tutaj). […]

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku