Jak ograniczyć spam w telefonie?

0

Nie ma raczej wśród nas osoby, która cieszyłaby się ze SPAMu otrzymywanego na swój telefon. Niezależnie od tego czy to telemarketerzy nękający nas wyjątkowymi ofertami, czy totalnie bezsensowne wiadomości SMS. Myśleliście już czy jest jakaś metoda na blokowanie numeru, który wciąż utrudnia nam życie? Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się w jaki sposób ograniczyć ilość niechcianych prób kontaktu, ten tekst jest dla Was!

Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Currently, the best program on the market to optimize, manage, free up space and speed up the work of a computer and Android smartphone . [emergency mode] UNLIMITED POSITIONS

  Sprawdź

 • AVG Internet Security

  ZAAWANSOWANA OCHRONA ANTYWIRUSOWA

  Dedykowany dla ochrony domu lub małej firmy. Chroni przed wszystkimi rodzajami zagrożeń, wirusami, dodatkowo zawiera ochronę bankowości online, płatności elektronicznych. DWA PROGRAM DODATKOWO GRATIS

  Sprawdź

 • Bezpieczna firma z AVG

  E-BOOK DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

  Darmowy e-book przygotowany specjalnie dla właścicieli małych i średnich firm zawierający praktyczne porady dotyczące bezpieczeństwa w internecie Twojego businessu.

  Zapisz się

Jak zapobiec otrzymywaniu SPAMu na komórkę?

Najlepszym sposobem na zmniejszenie ilości otrzymywanych wiadomości tekstowych oraz połączeń jest… uniemożliwianie ich wykonywania. Musicie pamiętać, że wypełniając formularz w sieci (kontaktowy, rejestracyjny czy jakikolwiek inny), w którym podajecie numer telefonu, nie powinniście zaznaczać wszystkich zgód znajdujących się zazwyczaj na samym końcu. Czytajcie uważnie i decydujcie, które z nich są naprawdę niezbędne do poprawnego wysłania zgłoszenia. 

To właśnie poprzez bezrefleksyjne zaznaczanie zgód marketingowych umożliwiamy uciążliwym pracownikom call center wydzwanianie na nasz numer z zaproszeniami na najbardziej fasynujące eventy pod słońcem.

Tak więc zamiast denerwować się na budzący nas codziennie z samego rana telefon, zastanówmy się czy naprawdę musimy zaznaczyć ten biały kwadracik przy rejestracji.

Jak ograniczyć niechciane połączenia i SMSy?

Jeśli jednak już rejestracja w 105 serwisach udostępniających numery telefonów jest za Wami i nie macie pomysłu co z tym fantem zrobić, to chętnie Wam pomożemy. Pierwszym sposobem na pozbycie się problemu jest prośba o usunięcie naszego numeru telefonu z bazy danych, co umożliwia nam słynne już RODO.

Jest to dość mało wymagające i szybkie rozwiązanie. Niestety nie zawsze skuteczne. Często telemarketerzy nie mają pojęcia o obowiązujących przepisach i dyskutują z nami, bądź wręcz ignorują wszystkie argumenty. 

Na szczęście do dyspozycji pozostaje wciąż blokowanie numeru. Dzisiejsze smartfony często pozwalają nam na systemowe uniemożliwienie danemu kontaktowi dzwonienie do nas. Jak możemy to zrobić?

Blokowanie numeru na smartfonie z Androidem

Na urządzeniu z systemem operacyjnym Android wchodzimy w listę ostatnich połączeń. Po odnalezieniu natarczywego numeru musimy go wybrać i włączyć rozwijane menu (w niektórych przypadkach należy przytrzymać chwilę dany kontakt).

W tym momencie powinniśmy bez najmniejszego problemu znaleźć opcję umożliwiającą blokadę. Niektóre nakładki systemowe producenta dają możliwość zablokowania osobno SMS i połączeń, a niektóre wyłącznie obu jednocześnie. 

Blokowanie numeru na iPhone

Apple również umożliwia swoim klientom ograniczenie kontaktu z niepożądanymi osobami. Chcąc wyłączyć odbieranie połączeń od konkretnego kontaktu musimy wybrać ikonę z literką w kółku przy numerze na liście połączeń, a następnie zjechać na dół i wybrać Blokuj tę osobę

W przypadku wiadomości musimy otworzyć stosowną aplikację i wybrać rozmowę z danym kontaktem. W górnej części interfejsu odnajdujemy ikonę w kółku, wybieramy numer i podobnie jak wcześniej dotykamy Blokuj tę osobę.

Zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i iOS zablokowanie numeru telefonu, który nas nęka uniemożliwi mu nawiązywanie z nami połączeń, a także wysyłanie do nas wiadomości tekstowych. Powinno to rozwiązać nasze problemy – o ile będziemy tę czynność powtarzać z każdym uciążliwym kontaktem, a nasz prześladowca nie operuje setkami numerów.

Więcej informacji znajdziecie na: https://panwybierak.pl/blog/niechciane-telefony-jak-ich-uniknac-jak-zablokowac-numer/

Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł
[Głosów: 13 Średnia: 4]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku