Najpopularniejsze
    Czy jest sposób na wyzerowanie Windowsa

    Jak sformatować/przywrócić Windows 10?

    Nowy konkurs AVG - weź udział teraz

    Wybierz imię dla ludka-ninja! Wiosenny konkurs AVG!

    Nowy konkurs AVG

    Pomóż nam wybrać koszulkę dla Trybu i zgarnij NOWE gadżety AVG!

    Facebook YouTube
    TrybAwaryjny.plTrybAwaryjny.pl
    • Strona główna
    • Tu zacznij
    • Porady
      • Dla domu
      • Dla firmy
      • Dla szkoły
      • Android
      • Windows
      • Przydatne programy
        • Komputer
        • Mobilne
    • Ciekawostki
    • AVG
      • Strona AVG w Polsce
      • AVG krok po kroku
      • Blog AVG
      • Informacje prasowe
      • Napisali o AVG
      • Promocje
      • Programy
        • Dla domu
        • Dla małej firmy
        • Dla biznesu
      • Forum
    • AVAST
    • Kontakt i współpraca
    Facebook YouTube
    TrybAwaryjny.plTrybAwaryjny.pl
    Strona główna»Porady dla firmy»Porady»Dla administratorów»Współpraca zdalna z software house’m – na co zwrócić uwagę?
    Dla administratorów

    Współpraca zdalna z software house’m – na co zwrócić uwagę?

    Zaktualizowano:12 sierpnia 2022Brak komentarzyPrzeczytasz w 5 minut
    Studio Software

    Outsourcing jest obecnie coraz popularniejszą formą współpracy – nic więc dziwnego, że decyduje się na nią coraz więcej firm. Razem z ogromną ilością zalet w jego kontekście mogą również pojawić się wątpliwości, wynikające najczęściej z ogólnie rozumianej niepewności oraz braku doświadczenia. Wielu przedsiębiorców obawia się bowiem, że wykonywanie obowiązków w takim trybie może być zbyt ryzykowne, a komunikacja i nadzór obowiązków – zbyt obciążający. Warto nadmienić, że praca zdalna, która obecnie jest standardem również na polskim rynku, nieco różni się w przypadku projektów informatycznych. Dlatego też, jeśli planujesz współpracę z software house’m powinieneś zwrócić uwagę na poniższe, kluczowe elementy. To dzięki nim zwiększysz prawdopodobieństwo powodzenia projektu. Podstawą jest oczywiście doświadczony i zaangażowany partner, który sprawi, że praca będzie posuwała się do przodu i zgodnie z harmonogramem.

    Spis Treści
    Zwiń
    Rozwiń

    Komunikacja to podstawa

    Współpraca z software house’m powinna bazować na systematycznej komunikacji, której celem jest m.in. informowanie o postępie oraz pojawiających się problemach i wyzwaniach. Na przykładzie Studio Software – ważne jest, aby Twój docelowy partner IT był otwarty na feedback i regularne spotkania, które służą nie tylko nadzorowaniu, ale także rozplanowaniu kolejnych kroków. Wybierając więc software house upewnij się, że ten posiada doświadczenie w prowadzeniu podobnych projektów i korzysta z narzędzi, które mają za zadanie usprawnić cały proces komunikacyjny.

    Wśród tych najczęściej używanych, wymienia się:

    • Trello – narzędzie, które umożliwia sprawną organizację pracy i poszczególnych tasków. Dzięki tworzonym kartom możesz przypisywać obowiązki poszczególnym członkom zespołu, budować listę „do zrobienia” i nadzorować poszczególne ich etapy. Narzędzie pozwala na wymianę plików, komentarzy i opinii, informując zaangażowany zespół o m.in. zbliżających się terminach.
    • Slack – komunikator online, umożliwiający organizację rozmów wewnątrz i na zewnątrz firmy. Narzędzie pozwala na wymianę opinii i stały kontakt z klientami, tworząc m.in. osobne, tematyczne pokoje, w których uczestniczą członkowie projektu.
    • Jira – narzędzie umożliwiające zarządzanie projektami i kontrolowanie zrealizowanych dotychczasowych etapów. Jira umożliwia m.in. planowanie, śledzenie procesu tworzenia oraz wdrażania oprogramowania.
    • Dysk Google – miejsce wymiany i udostępnienia przestrzeni na dysku, dzięki któremu można pobierać, przekazywać i edytować poszczególne, udostępnione pliki.

    Sposób pracy zespołu software house

    Miarą udanej współpracy jest efekt, który powinien iść w parze z odpowiednim „flow” pomiędzy klientem, a software housem. Poczucie, że docelowa współpraca będzie przebiegała zgodnie z wartościami i oczekiwaniami jest niezwykle ważną kwestią – zwłaszcza, jeśli dotychczasowe doświadczenie obarczone było dużym rozczarowaniem.

    Przed rozpoczęciem prac projektowych ważne jest, aby poznać swojego docelowego partnera. Niezwykle pomocne są pierwsze spotkania, na których obie strony mogą uzgodnić sposób pracy, jej etapy i zbudować plan działania. Na tym etapie możesz już wyciągnąć pierwsze wnioski, dowiedzieć się jaką rolę będziesz odgrywać w procesie oraz poznasz stawiane wymagania.

    Doskonałym sposobem na poznanie systemu pracy jest udział w tzw. warsztatach produktowych (te są szczególnie zalecane, gdy np. chcesz przeanalizować działanie aplikacji webowej). Podczas nich zidentyfikujesz także ewentualne problemy, dowiesz się jak przełożyć pomysł na wymagania techniczne i skonsultujesz rozwiązania ze specjalistami. Studio Software wypracowało autorski model warsztatów z wykorzystaniem sprawdzonych i popularnych, technik takich jak Event Storming, Design Sprint, czy Product Discovery.

    Zaangażowanie podstawą udanego projektu

    Współpraca na odległość wymaga Twojego zaangażowania w projekt, którego musisz być integralną częścią. Niezwykle ważne jest, aby obserwować, czy wybrany software house jest otwarty na spotkania, podczas których możliwe jest omawianie projektu i dawanie bieżącego feedbacku. 

    Pamiętaj, że transparenty kontakt, regularne spotkania i wymiana spostrzeżeń są kluczowe pod kątem terminowej i efektywnej współpracy.

    Project Management w duchu Agile

    Niejeden doświadczony software house działa w sprawdzonym, stosowanym na dużą skalę duchu Agile. Podejście to – w dużym uproszczeniu – umożliwia m.in. stały dostęp do informacji zwrotnych, które określają potrzeby klienta. Ponadto podejście ta sprawia, że wszyscy ponoszą odpowiedzialność za projekt, co z kolei pozwala utrzymywać wysoki poziom motywacji. Wśród największych zalet Agile wymienia się m.in. większe partnerstwo, intratne podejście do pracy, ogromną elastyczność. Wszystko to opiera się na relacji, zakładającej, że klient jest partnerem – intratną częścią projektu, a nie tylko zleceniodawcą. Dzięki takiemu podejściu możemy rozwiązać wiele problemów projektowych, utrzymując przy tym najwyższą jakość tworzonego produktu.

    System pracy w duchu Agile jest przejrzysty, spotkania są podzielone na etapy i co ważne – każdy zna swoją rolę w zespole, który jest skrojony i dostosowany do potrzeb klienta.  Dzięki regularnym informacjom zwrotnym tworzony projekt jest na bieżąco modyfikowany, a finalny produkt spełnia stawiane oczekiwania.

    Transparentność

    Udana współpraca często bazuje na sukcesywnym komunikowaniu o podjętej realizacji. Wybrany software house powinien więc informować Cię o postępach prac, np. za pomocą Slacka czy video-konferencji. Bezpośrednie sygnalizowanie pojawiający się problemów i przeszkód pozwoli Ci nadzorować prace nad projektem, dzięki czemu od początku do końca będziesz „trzymać rękę na pulsie”.

    Nie bój się więc poprosić wybrany software house o dzielenie się szczegółami, wyzwaniami projektowymi, a także potencjalnym ryzykiem, które jest związane z obranym procesem. Jako partner masz prawo wiedzieć o następnych krokach i celach, które mają kluczowe znaczenie w kontekście realizowanego projektu.  Im więcej szczegółów poznasz, tym większą kontrolę obierzesz nad projektem IT.

    Masz pytania? Chciałbyś coś dodać? Zostaw komentarz poniżej!


    Artykuł sponsorowany

    Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. Poznaj AVAST Business Antivirus antywirus dla biznesu. Wysoko oceniany i nagradzany program do pełnej ochrony firmy.

    Avast | AVG


    Oceń artykuł
    [Głosów: 0 Średnia: 0]

    Podobał Ci się ten artykuł?

    Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

    Prowadzisz małą lub średnią firmę?

    Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

    Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

    Pobierz e-book teraz!

    house software studiosoftware
    Udostępnij. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    studiosoftware.pl
    • Strona

    Subscribe
    Powiadom o
    guest
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    Najnowsze komentarze
    • Arkadiusz Zakrzewski Witam,Chętnie pomogę w analizie, proszę przesłać zgłoszenie na pomoc@avg.pl z adresem ur...Pomoc techniczna dla użytkowników darmowych wersji antywirusów – AVG FREE i AVAST FREE
    • Rafał Nasz klient podczas pobierania plikow z naszej witryny jest blokowany przez AVG. Jaki jest...Pomoc techniczna dla użytkowników darmowych wersji antywirusów – AVG FREE i AVAST FREE
    • Arkadiusz Zakrzewski Cześć, Dzięki za opinię. Sprawdź jednak ostatnie testy av-test, w których nawet darmowe pr...Czy dwa antywirusy równocześnie to dobry pomysł?
    • Opinia Sam Defender wystarcza w Wi 10 i 11. A darmowe antywirusy w niczym mu nie pomogą. Ale to j...Czy dwa antywirusy równocześnie to dobry pomysł?
    • Pawel Dziękuję bardzo Miłego dniaPomoc techniczna dla użytkowników darmowych wersji antywirusów – AVG FREE i AVAST FREE
    Skuteczny Antywirus
    Encyklopedia Bezpieczeństwa
    Odbierz darmowe porady od AVG
    O nas

    TrybAwaryjny.pl to strona stworzona specjalnie dla użytkowników antywirusa AVG. Oprócz szeregu porad i artykułów dotyczących bezpieczeństwa, znajdziecie tutaj wszystko to co jest związane z programami AVG w Polsce. Możecie również zadać pytania dotyczące bezpieczeństwa komputerów ekspertom pomocy technicznej AVG.

    Znajdź nas na FB
    Facebook YouTube
    • Polityka prywatności
    • Regulamin
    © 2023 Trybawaryjny.pl

    Wypełnił powyższe pole i naciśnij Enter żeby wyszukać. Naciśnij Esc żeby anulować.

    wpDiscuz