Koniec wsparcia dla Windowsa Visty

0

11. kwietnia to ważna data dla wszystkich posiadaczy Windowsa Vista. Tego dnia Microsoft oficjalnie ogłosił, że nie będzie już wspierał tego produktu.


Pobierz za darmo dostęp do encyklopedii Bezpieczeństwa AVG!

Darmowe porady przygotowane przez ekspertów AVG – kliknij i pobierz teraz!


Vista znana była głównie z nowoczesnego wyglądu, który zastąpił dawne okienka. Odświeżono grafikę, wprowadzono ciekawe rozwiązania, pozwalające spersonalizować pulpit. Mimo to ta wersja nie cieszyła się powodzeniem – zbyt obciążała system, co spowalniało komputer. Dzisiaj jest uruchomiona na mniej niż 1% komputerów z Windowsem.

Informacja o zakończeniu wsparcia jest istotna przede wszystkim dla użytkowników tej wersji systemu. Oznacza to, że od teraz będą narażeni na ataki. Nie będzie poprawek i aktualizacji oprogramowania.

Microsoft co prawda zakończył oficjalne wsparcie Visty już w 2012, ale wciąż wypuszczał poprawki dla krytycznych luk bezpieczeństwa, przez co system był stosunkowo bezpieczny.

Teraz tego wsparcia zabraknie.

Czas więc przesiąść się na coś innego.

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku