W czym pomaga weryfikacja stron Avast?

0

Czasem sprawa jest prosta, widać na pierwszy rzut oka, że prawdziwy link różni się od tego wpisanego w treść wiadomości. Najczęściej jest o wiele dłuższy. Zdarza się jednak, że dostajemy wiadomość od banku czy strony, z której korzystamy na co dzień, a w linku kryje się oszukana witryna. Jak się przed tym chronić?

Dlaczego warto się tym zainteresować?

Mówi się, że jeśli oferta sprzedaży jest zbyt atrakcyjna to jest duże prawdopodobieństwo oszustwa. Złodzieje niejednokrotnie podszywają się pod zamknięte przez ich właścicieli sklepy i promocjami zdobywają pieniądze, a później rozpływają się w powietrzu. Tak jak wspomnieliśmy, czasem może też wydawać się, że dostaliśmy prawdziwą wiadomość z banku, logujemy się, całość wygląda normalnie, a na koniec okazuje się, że ktoś przechwycił nasze dane logowania i korzysta z konta jak swojego przelewając sobie nasze ciężko zarobione pieniądze.

Jak działa Weryfikacja stron?

Weryfikacja stron jest automatycznie włączona i znajduje się w opcjach dostępnych z poziomu Avast Internet Security. Jeśli otworzymy dowolną stronę w przeglądarce narzędzie porównuje link lub adres IP ze światową czarną listą i informuje nas o tym, jeśli jesteśmy zagrożeni. Pamiętajcie, że oszuści też mogą mieć zainstalowane szyfrowanie SSL. Zielona kłódka nie oznacza, że strona jest prawdziwa, a jedynie, że nikt inny nie przechwyci waszych danych na niej wprowadzanych. Dlatego dobrze mieć wsparcie w postaci nieocenionej Weryfikacji stron.

Pytania?

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej lub coś was bardziej zainteresowało, to dajcie nam o tym znać w komentarzach.

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Polityka prywatności
Musisz zaakceptować naszą politykę prywatności

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Jestem fizykiem medycznym i informatykiem, którego największą pasją jest pisanie tekstów. Na co dzień zajmuję się administracją IT Centrum Nauki, a po godzinach ratuję niewiasty i światy w niezliczonych grach. Okazjonalnie piszę recenzje i teksty okołogrowe, z którymi można się zapoznać na mojej stronie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
andrzejjajko
Gość
andrzejjajko

Fajnie. A czy AVG Internet Security też to ma albo będzie miał??

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku