Dlaczego warto kupić poleasingowy sprzęt komputerowy?

0

Kupno poleasingowego sprzętu komputerowego stanowi doskonałą i opłacalną alternatywę dla zupełnie nowej elektroniki. Sprzęt ten, mimo, że używany, może mieć wiele przydatnych i wartościowych cech, świadczących o jego funkcjonalności.

Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy

 • Raport zagrożeń AVG

  INFORMACJE O ZAGROŻENIACH

  Darmowa, krótka, zwięzła i rzeczowa forma dotycząca najnowszych zagrożeń pojawiających się w internecie. Wirusy, wycieki haseł, wyłudzenia danych. Informacje prosto na Twój e-mail.

  Zapisz się

 • AVG Ultimate

  NAJLEPSZY ANTYWIRUS

  Najlepszy antywirus od AVG. Ponad 80 unikalnych aplikacji. Ochrona komputera i urządzeń Android. Połączenie zaawansowanej ochrony dla komputera i smartfona. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Obecnie najlepszy na rynku program do optymalizacji, zarządzania, zwolnienia miejsca i przyspieszania pracy komputera oraz smartfona Android. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

Czym jednak jest tego typu sprzęt?

Komputer poleasingowy jest używanym sprzętem, który został odkupiony od danej firmy, tuż po zakończeniu okresu leasingu.

Innymi słowy, jest to bardzo wygodny sposób kredytowania zakupów, którym interesuje się wiele firm. W przypadku elektroniki, leasing daje możliwość nabycia w pełni sprawnych komputerów z najwyższej półki.

Warto mieć świadomość, że szczególnie w przypadku dużych przedsiębiorstw, posiadanie innowacyjnego i niezawodnego sprzętu to kwestia związana przede wszystkim z komfortem oraz sprawnością wykonywanych przez pracowników działań. Elektronika znajdująca się w firmie musi pracować bezawaryjnie oraz być niezawodna i wytrzymała.

To właśnie między innymi dlatego tak wiele korporacji oraz firm funkcjonujących w branży IT wydaje duże sumy by inwestować w komputery pochodzące z najwyższej półki.

Nieustanny postęp technologiczny powoduje, że po okresie spłaty leasingu, który zazwyczaj nie przekracza 3 lat, firmy decydując się na nabycie nowszego sprzętu, wyprzedają jednocześnie wykorzystywane dotychczas laptopy i komputery. Tą właśnie metodą na rynku kupić można sprzęt elektroniczny najlepszych marek w atrakcyjnych cenach.

Rozwiązanie ekologiczne 

Warto także wspomnieć o ekologiczności tego rozwiązania. Dużą zaletą poleasingowego sprzętu komputerowego jest z pewnością jego cena, która może być nawet o połowę tańsza w porównaniu ze sprzętem całkowicie nowym.

Ceny spadają w bardzo szybkim tempie, a wszystko to dzięki ciągłej aktualizacji ofert producentów sprzętu elektronicznego. Oznacza to, że sprzęty używane nie są wcale przestarzała i są w stanie dorównywać nowościom, gwarantując jednocześnie znaczną oszczędność finansową.

Ekonomika ta idzie w parze z ekologią – kupując używany komputer, nie przyczyniamy się do zwiększania popytu na nowy sprzęt, której produkcja w znacznym stopniu obciąża środowisko naturalne.

Poleasingowe = wysokiej jakości

Komputery poleasingowe to w wielu przypadkach wysokiej klasy sprzęt markowy, produkowany przez największe i najlepsze firmy. Oczywiście sprzęt ten może mieć widoczne ślady użytkowania.

Jednak, jak pokazują statystyki, elektronika ulega awariom zazwyczaj na początkowym etapie użytkowania, co jest efektem niewykrytych wcześniej wad fabrycznych. Oznacza to, że kilkuletnie laptopy i komputery są urządzeniami sprawnymi i sprawdzonymi.

Wykraczają one poza okres awaryjności i jednocześnie są na tyle nowe, by mogły spełniać oczekiwania użytkowników.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 


Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
szkoła zawodowa w Warszawie ul
szkoła zawodowa w Warszawie ul
1 rok temu

Szkoła Zawodowa Ul.Gintrowskiego 38 Warszawa. Zgoda opłaca się jak sprzęt ma zainstalowany system operacyjny , najdłuższe wsparcie, a cena komputera jest znacznie niższa.Np: Głupotą będzie kupić kompa z win7 pod koniec 2019 r. Jak wsparcie będzie do stycznia 2020

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku