Dziecko i smartfon w walce o uwagę rodziców

0

Firma AVG Technologies postanowiła zbadać relacje dziecko vs smartfon okiem współczesnych rodziców.

Telefony komórkowe i tablety zabierają współczesnym rodzicom coraz więcej czasu. Około jedna trzecia ankietowanych dzieci twierdzi, że ich rodzice poświęcają więcej uwagi urządzeniom mobilnym niż im samym. Badania przeprowadzone przez firmę AVG® Technologies sprawdziły, co dzieci sądzą o korzystaniu z urządzeń mobilnych przez swoich rodziców oraz ujawniły kilka martwiących faktów.

Wskazówką wychowawczą dla rodziców w cyfrowym świecie może być argument, że ponad 50% ankietowanych dzieci uważa, że ich urządzenia sprawdzane są zbyt często. Skarżą się również, że podczas rozmowy z rodzicami, ci często skupiają swoją uwagę na urządzeniach mobilnych (36%) – co trzecie narzekające dziecko czuje się z tego powodu mało ważne (32%).

Połowa rodziców, którzy zostali zapytani o zdanie w tej sprawie, przyznała się, że rzeczywiście korzystają oni ze smartfonu zbyt często (52%) i wielu z nich przejęła się tym, jak może być to odbierane przez młodsze pokolenie. Prawie co trzeci rodzic (28%) przyznał, że nie daje dobrego przykładu swojemu dziecku, jeśli chodzi o wykorzystanie urządzeń mobilnych.

“Nasze dzieci sięgają po urządzenia mobilne w coraz młodszym wieku. Dlatego też bardzo ważne jest, abyśmy od samego początku wpajali im dobre nawyki. Dzieciaki biorą z nas przykład w każdej sytuacji – także wtedy, gdy korzystamy z urządzeń. Jedna czwarta rodziców (25%) chce, aby ich dzieci mniej czasu spędzały przy komputerze, podczas gdy sami mają problemy by odstawić tablet lub telefon na bok. Rodzice powinni tworzyć wzór do naśladowania i być świadomi, jak ich zachowanie wpływa na samopoczucie dziecka.” – mówi Tony Anscombe, Specjalista ds. Bezpieczeństwa w AVG Technologies.

Porównując statystyki poszczególnych państw, na pierwszym miejscu wyraźnie króluje Brazylia. 87% tamtejszych dzieci uważa, że ich rodzice za dużo korzystają z urządzeń mobilnych. Co gorsza, 59% rodziców przyznaje się do korzystania z telefonu podczas prowadzenia samochodu. Interesujące również jest to, że 56% brazylijskich dzieci z chęcią skonfiskowało by swojemu tacie urządzenie, jeśli była by taka okazja.

Współcześni rodzice poświęcają za dużo czasu urządzeniom mobilnym, a za mało swoim dzieciom.

Co sądzicie o tych wynikach?

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. AVG Internet Security Unlimited to idealny antywirus dla androida. Jeżeli wysyłasz maile, korzystasz z banku z poziomu smartfona to ten program jest właśnie dla Ciebie.

antywirus avg logo

 

 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku