Raport zagrożeń 01.11, czyli o nowych sposobach na oszustwa

0

Dzisiaj króciutko, bo – wiecie, rozumiecie – jutro wolne 😉. Ale co się odwlecze… Szykujemy dla was sporą porcję informacji do kolejnego raportu, który ujrzy światło dzienne już w listopadzie! Trzymajcie rękę na pulsie!

Łowienie telefoniczne

Phishing kojarzy wam się z mailami? To trzeba będzie zmienić skojarzenia, bo hakerzy wykombinowali, że można wykradać dane… telefonicznie. Wystarczy zadzwonić do klienta podając się za pracownika banku, zawiadomić o tym, że konto zostało zhakowane i poprosić o dane do logowania…

Pamiętacie, że nigdy, nikomu nie podajemy haseł? Nie dajcie się złapać na wędkę!

https://niebezpiecznik.pl/post/uwaga-na-phishing-telefoniczny-skierowany-na-klientow-bankow/

Nowa metoda – „na ZUS”?

Od nowego roku zmienia się sposób rozliczania ZUS-u, o czym doskonale wiedzą wszyscy przedsiębiorcy, których ta zmiana dotyczy. Każdy z nich powinien już dostać list polecony z nowym numerem konta do wpłat ubezpieczenia. Jednak okazuje się, że część tych listów jest… fałszywa! A podany tam numer konta to nie żaden ZUS, tylko konto oszustów.

Jak zweryfikować czy dane do przelewu są poprawne? Sprawdźcie je na stronie eskladka.pl.

https://tech.wp.pl/ulatwienie-w-zus-ie-oszusci-chca-wykorzystac-zmiane-6181250747090561a

A króliczkowi, który ostatnio zelektryzował cyberświat, poświęciliśmy osobny artykuł. Wszystko co musicie wiedzieć o BadRabbit jest TUTAJ.

 


Czym jest Raport Zagrożeń AVG?

Raport zagrożeń jest cyklicznym poradnikiem przygotowywanym przez AVG, w którym w krótkiej i zwięzłej formie piszemy o bieżąco pojawiających się niebezpiecznych aplikacjach, wirusach i wyciekach danych.
Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo bieżące raporty zagrożeń AVG – KLIKNIJ TUTAJ.

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Polityka prywatności
Musisz zaakceptować naszą politykę prywatności

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku