Raport o zagrożeniach 28.08 czyli garść słodkich informacji pod chmurką, doprawiona cebulową goryczką

0

Wakacje mają się ku końcowi, czas powoli wracać do codziennego trybu życia… Na dobry rozruch proponujemy nasz nowy raport; w nim zarówno słodycz ciasteczek, jak i gorycz cebuli. Zobaczcie co was ominęło na urlopie!

Przyspieszymy z Google!

… które właśnie wymyśliło nowy algorytm przesyłania danych. Dzięki niemu Internet będzie szybszy nawet o 14%! Nowy pomysł opiera się o ulepszony protokół TCP, który dotychczas był wykorzystywany.  Czy wiecie, że szybszy Internet już działa w niektórych usługach, m.in. na Youtube i w chmurze Google?

http://www.chip.pl/2017/08/bbr-przyspieszy-internet/

Z małej chmury… duże problemy

Chmura obliczeniowa zrewolucjonizowała usługi internetowe. Niestety, wraz ze wzrostem popularności tych rozwiązań, wzrasta również liczba ataków na nie. Raport Microsoftu podaje zaskakujące dane – jest ich więcej o… 300%! Przyczyny? Te co zwykle, czyli słabe, przewidywalne hasła oraz phishing.

Chcecie wiedzieć jak się chronić? Klikajcie Tryb Awaryjny!

https://www.infosecurity-magazine.com/news/attacks-cloud-increase-300/

Słodziutki Android 8.0

To chyba specjalnie dla uczczenia wszystkich miłośników ciasteczek 😉. Nowy Android 8.0 zostanie wypuszczony pod nazwą… Oreo. Na razie przechodzi jeszcze testy i aktualizacje, ale już wkrótce pojawi się na rynku. Zainstalujecie ciasteczkowego potwora? 😉

https://www.neowin.net/news/final-version-of-android-80-oreo-heads-to-beta-program-testers-new-system-images-available

Cebulkowe newsy

Co pojawiło się ostatnio na forum w sieci TOR? Informacje o wycieku info z Inpostu. Okazuje się, że zhakowana baza zawierała m.in. dane 57 tysięcy pracowników, korespondencję z różnymi organami ścigania (dotyczącą przesyłek w toczących się sprawach) oraz spis budynków wraz z zainstalowanymi zabezpieczeniami.

Dane klientów są bezpieczne. Inpost już zgłosił sprawę na policję, trwa sprawdzanie jak doszło do tego wycieku.

https://niebezpiecznik.pl/post/inpost-operator-paczkomatow-zhackowany-wyciekla-baza-zawierajaca-dane-na-temat-57-000-pracownikow/


Czym jest Raport Zagrożeń AVG?

Raport zagrożeń jest cyklicznym poradnikiem przygotowywanym przez AVG, w którym w krótkiej i zwięzłej formie piszemy o bieżąco pojawiających się niebezpiecznych aplikacjach, wirusach i wyciekach danych.
Jeżeli chcesz otrzymywać za darmo bieżące raporty zagrożeń AVG – KLIKNIJ TUTAJ.

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Polityka prywatności
Musisz zaakceptować naszą politykę prywatności

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku