Internet jest kopalnią danych – wie o tym chyba każdy, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę z konsekwencji udostępniania niektórych rzeczy. Jeżeli chcecie być mądrzy przed szkodą, przeczytajcie co w trawie piszczy. Najnowszy raport przed wami!
Wielki Brat patrzy…
…I będzie patrzył cały czas, pod przykrywką walki z terroryzmem? W Rosji trwają już prace nad ograniczeniem prywatności w sieci: chodzi m.in. o „delegalizację” VPN-ów i TOR-a. Państwa zachodnie też zastanawiają się jakie rozwiązania prawne zastosować by utrudnić komunikowanie online terrorystom. Problem jest bowiem w tym, że takie ograniczenia dotkną wszystkich – również użytkowników prywatnych i zmniejszą bezpieczeństwo firm. I tu się błędne koło zamyka…
Czy czeka nas powszechna inwigilacja w sieci? Lepiej czytajcie Tryb Awaryjny na bieżąco, bo nie wiadomo kiedy nas ocenzurują ?
http://di.com.pl/anonimowosc-w-sieci-stanie-sie-przestepstwem-57930
Yanosik, a to zbójnik!
Dobry zbójnik Yanosik trochę narozrabiał. Wszystko za sprawą zaczepki, która pojawiła się na profilu firmy na Facebooku. W komentarzach pod postem użytkownicy Yano wrzucili kilkaset screenów, które zawierały ich dane osobowe: imię, nazwisko, markę auta, numer rejestracyjny… Co ciekawe, wielu z nich nie widzi problemu w udostępnianiu takich informacji publicznie.
Miało być dobrze, a wyszło jak wyszło. Jednak prawdą jest, że to człowiek jest najsłabszym ogniwem w walce o cyberbezpieczeństwo…
Sierpniowe łatanie
Windowsa i innych programów, m.in. przeglądarek Edge i Explorera, Outlooka, SQL Server i Office’a. Pakiet aktualizacji wypuszczony w ostatni wtorek zawiera narzędzia naprawcze dla 25 luk krytycznych i 21 „ważnych” dziur. Niektóre z nich były już wykorzystywane do ataków, więc warto zainstalować jak najszybciej!
http://www.securityweek.com/microsoft-patches-windows-search-flaw-exploited-attacks
Boty rządzą w sieciach społecznościowych
Jak pokazują badania uczonych z Uniwersytetu Indiana, za rozpowszechnianie dużej części fałszywych informacji odpowiadają… maszyny. Newsy są przekazywane przez fałszywe konta, które boty tworzą na swoje potrzeby. Łatwo je wykryć – czas reakcji jest znacznie szybszy niż w przypadku prawdziwych użytkowników. Jednak algorytmy nie są na tyle dokładne, by FB czy Twitter zaryzykował usuwanie takich kont bez sprawdzenia przez człowieka. A to znacznie opóźnia całą procedurę i fake news leci w świat…
Czego nie klikać na FB? Czytajcie na Trybie Awaryjnym!
http://www.chip.pl/2017/08/boty-rozpowszechniaja-fake-newsy/
___
Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. Sprawdź AVG antywirus dla firmy. Kompleksowa ochrona dla plików, przelewów i wszystkiego co najważniejsze w firmie.