AVG Internet Security 2014: rejestracja i instalacja [poradnik]

1

Jak zainstalować AVG Internet Security 2014Przedstawiamy nową serię artykułów, w których zaprezentujemy możliwości programów AVG. W naszym poradniku kroku po kroku wyjaśnimy jak zainstalować, skonfigurować oraz korzystać z wszystkich opcji oprogramowania AVG. Dzisiaj prezentujemy część pierwszą: rejestrację i instalację AVG Internet Security 2014.

Dla niektórych zaawansowanych użytkowników opisywanie tego procesu może okazać się dość błahą sprawą. O dziwo jednak, większość klientów napotyka na tym etapie na pewne problemy  – mam nadzieję, że po zapoznaniu się z treścią poradnika już się więcej nie pojawią. Czasem tak bywa, że najprostsze rzeczy są najtrudniejsze 🙂

W dalszej części przekonacie się, że instalacja i aktywacja rozwiązania zabezpieczającego AVG Internet Security 2014 jest dziecinnie prosta.

Przed instalacją

Przed przystąpieniem do instalacji oprogramowania zabezpieczającego AVG niezwłocznie należy sprawdzić czy na naszym komputerze nie jest zainstalowane żadne inne rozwiązanie antywirusowe.

Jeśli zakupiliśmy komputer z automatycznie preinstalowanym systemem, możemy być na 99% pewni, że producent/dystrybutor wyposażył sprzęt w gotowy pakiet zabezpieczający.

Dlaczego warto wybrać jedno rozwiązanie antywirusowe?

W systemie powinniśmy mieć zainstalowany jeden aktywny program zabezpieczający (antywirus lub pakiet IS w zależności od potrzeb). Większa liczba może doprowadzić do kilku poważanych problemów, w tym:

1. Spowolnień funkcjonowania systemu operacyjnego.

2. Zachwiania poprawnej pracy oprogramowania, wykrywania się różnych skanerów jako wirusy i w konsekwencji przepuszczania prawdziwych zagrożeń i infekcji systemu.

W tym artykule pisaliśmy szerzej o konfliktach między jednocześnie zainstalowanymi antywirusami.

Jak usunąć inne oprogramowanie?

Wystarczy wejść w panel sterowania → odinstaluj programy i odinstalować oprogramowanie.

Warto też sprawdzić w oficjalnej witrynie programu, czy nie oferuje on specjalnego narzędzia służącego do definitywnej i skutecznej deinstalacji (większość producentów antywirusów zapewnia takie aplikacje).

1. Rejestracja

Wybierając komercyjne rozwiązanie zabezpieczające AVG otrzymujemy numer licencyjny. Może być on dostarczony w różnych wersjach.

Jeśli zakupiliśmy wersję elektroniczną otrzymujemy certyfikat w postaci pliku .pdf:

Plik pdf z łatwością można zapisać na komputerze

Kartę otrzymacie Państwo bezpośrednio na adres mailowy

Jeśli klasyczną pudełkową, certyfikat zamieszczony jest w wersji papierowej (karta rejestracyjna znajduje się wewnątrz pudełka, które otrzymacie pocztą lub przez kuriera):

Karta jest dołączana do każdego boxa.

Taka kartę rejestracyjną znajdziecie Państwo w przypadku zamówienia AVG w wersji pudełkowej.

Co dalej?

Sam numer rejestracyjny potwierdza na razie fakt dokonania zakupu oprogramowania. Podczas instalacji potrzebny będzie nam jednak numer licencji, w przeciwnym razie oprogramowanie będzie posiadać pełną funkcjonalność tylko przez 30 dni od daty instalacji.

Jak zarejestrować produkt AVG?

1. Przygotowujemy certyfikat w postaci elektronicznej lub papierowej.

2. Odwiedzamy witrynę //www.avg.pl/rejestracja

3. Zaczynamy od pierwszego kroku.

W pole ” Wprowadź otrzymany numer licencyjny lub numer handlowy:” wpisujemy/wklejamy nasz unikalny numer rejestracyjny i wybieramy Kontynuuj.

4. Jeśli numer jest poprawny powinniśmy przejść dalej do kroku numer dwa.

5. Wypełniamy pola oznaczone na pomarańczowo (imię, nazwisko, adres e-mail użytkownika końcowego, kod pocztowy, miejscowość (poczta).

6. Jeśli wypełniliśmy pola i sprawdziliśmy poprawność danych wybieramy Dalej.

7.Jeśli rejestracja przebiegła pomyślnie otrzymujemy niepowtarzalny numer licencyjny. Ze względów bezpieczeństwa powinniśmy go zapisać w bezpiecznym miejscu lub wydrukować.

* W przypadku produktu AVG AntiVirus rejestracja przebiega analogiczne do AVG Internet Security. Jeżeli chodzi o AVG AntiVirus Free Edition pomijamy ten krok – program nie wymaga rejestracji.

Przejdź dalej>>>

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

1 2

O Autorze

Avatar

PR & Marketing Manager. Pasjonat wszelakich ewolucji, wynalazków i mutacji ochrzczonych mianem e-commerce. Z wykształcenia filolog. Miłośnik gier strategicznych i solidnej fantastyki. Uzależniony od systemu walki Krav Maga.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ela D. Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ela D.
Gość

Witam,
mam problem z ponowną instalacją Waszego programu. Z pełnej wersji po zakończeniu licencji chciałam się przesiąść na wersję bezpłatną, ale tu wystąpił problem – za każdym razem przy próbie instalacji wyskakuje mi informacja o błędzie instalatora (Kod błędu: OxE001D027). Co mogę w tym przypadku zrobić? Korzystam teraz z antywirusa Microsoftu, ale nie jestem z niego zadowolona, ponieważ nie chroni w pełni mojego komputera, a Wasz program jest idealny pod tym względem. Chciałabym nadal korzystać z Waszego programu, ale nie wiem jak? Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję i pozdrawiam. Elżbieta D.

Ela D.
Gość
Ela D.

Witam,mam problem z ponowną instalacją Waszego programu. Z pełnej wersji po zakończeniu licencji chciałam się przesiąść na wersję bezpłatną, ale tu wystąpił problem – za każdym razem przy próbie instalacji wyskakuje mi informacja o błędzie instalatora (Kod błędu: OxE001D027). Co mogę w tym przypadku zrobić? Korzystam teraz z antywirusa Microsoftu, ale nie jestem z niego zadowolona, ponieważ nie chroni w pełni mojego komputera, a Wasz program jest idealny pod tym względem. Chciałabym nadal korzystać z Waszego programu, ale nie wiem jak? Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję i pozdrawiam. Elżbieta D.

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku