Podsumowanie konkursów i wyników ankiet – kwiecień/maj

3

jak dbasz o bezpieczeństwo haseł w firmie

Na początku chciałbym podziękować wszystkim osobom, które wzięły udział w naszych ankietach biznesowych. Przeprowadziliśmy prawdziwą ofensywę ankietową :), dzięki czemu dowiedzieliśmy się jak naprawdę dbacie o swoje hasła w firmach.

Jeżeli chodzi o nagrody w ankietach – zwycięzcy zostali już poinformowani, nagrody wysłane. Jeżeli nie udało Wam się tym razem wygrać – nie ma strachu. Śledźcie ten blog, zaglądajcie na nasz Facebook AVG, gdyż jeszcze „zaatakujemy Was” niejednym konkursem.

Co do wyników ankiet – nie jest źle, ale może być lepiej.
Najważniejsze wnioski znajdziecie w infografice na dole tego artykułu, a resztę przedstawiam niżej:

64% ankietowych odpowiedziało, że pamięta wszystkie firmowe hasła, 12% ma jedno hasło do większości kont.

Co ciekawe, 6% osób zatrudnionych przechowuje swoje hasła na kartkach (np. przyklejonych do monitora).

65% osób nie pozwala przeglądarce w komputerze firmowym na zapamiętanie haseł, a 26% korzysta z hasła głównego. Niestety tylko 7% ankietowanych korzysta ze specjalnych programów, które pozwalają na bezpieczne przechowywanie haseł.

W 33% firm hasła zmienia się co kilka miesięcy, w 28% firm hasła są cały czas te same. W 7% firm nie używa się haseł w ogóle.

78% pracowników zawsze wylogowuje się z portali społecznościowych i bankowości elektronicznej, jeżeli korzystają z nich w pracy. 34% zatrudnionych osób nigdy nie korzysta z zewnętrznych nośników (takich jak pendrive’y lub dyski twarde) do przenoszenia danych.

Na szczęście, aż 92% Polaków nie wysyła swoich firmowych haseł poprzez e-mail, a 76% chroni swój firmowy komputer specjalnym hasłem.

Z mniej pocieszających wiadomości – 1/4 ankietowanych bez wahania udostępniłaby swoje firmowe hasła, gdyby zaszła taka potrzeba.

Infografika - hasła

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. Wykorzystaj wielofunkcyjny antywirus AVG do pełnej ochrony Twojego komputera.

antywirus avg logo

 

 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mana Game
7 lat temu

Czy powstanie w najbliższym czasie jakiś konkurs?

Radek Klimek
7 lat temu

Tak, wakacje będą wyjątkowo bogate w akcje konkursowe, tak więc proszę śledzić Blog i profil AVG na Facebooku

Mana Game
7 lat temu

Serdecznie dziękuję za informację, będziemy śledzić Bloga i Facebooka!

Radek Klimek
Radek Klimek
3 lat temu

Tak, wakacje będą wyjątkowo bogate w akcje konkursowe, tak więc proszę śledzić Blog i profil AVG na Facebooku

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku