Jak uratować skasowane pliki jednym kliknięciem?

0

Utrata ważnych plików jest jednym z najbardziej nieprzyjemnych zaskoczeń, z którym mogą się spotkać użytkownicy komputerów czy smartfonów. Chociaż wielu osobom wydaje się, że problem ich nie dotyczy, to najczęściej przekonują się o tym po pierwszej utracie danych – w końcu dzielimy ludzi na tych, którzy nie tworzą kopii zapasowej i tych… którzy dopiero zaczną ją robić.

Dlaczego warto wykonywać kopię zapasową?

Kopia zapasowa jest jednym z najczęściej wykorzystywanych sposobów ochrony danych przed ich utratą i najszybszym sposobem na ich odzyskanie po ich utracie. Zawiera wszystkie pliki i ustawienia zapisane na osobnym nośniku, dzięki czemu w razie awarii można szybko i bez problemu je przywrócić. Warunkiem skuteczności jest to, by znajdowała się w bezpiecznym miejscu, była robiona regularnie i zawierała możliwie aktualne dane.

A dane można skasować całkowicie przypadkowo – jedno pomyłkowe kliknięcie potrafi wyczyścić nawet cały dysk! Niebezpieczne jest też złośliwe oprogramowanie szyfrujące (ransomware), które w kilka chwil koduje najczęściej używane pliki i żąda zapłaty za ich przywrócenie. Za brak dostępu do danych może być również odpowiedzialne uszkodzenie fizyczne (np. zalanie komputera) lub awaria dysku.

Jak stworzyć dobrą kopię zapasową?

Skuteczność kopii zapasowej zależy od wielu czynników. Musi być ona w miarę „świeża” (dane sprzed pół roku nie zawierają plików z ostatnich tygodni). Powinna być przechowywana na osobnym nośniku lub w chmurze poza podstawowym dyskiem (gdy ulegnie on uszkodzeniu lub zawirusowaniu, kopia zapasowa również zostanie zniszczona).

Dlatego też, nawet jeżeli korzystacie z programów backupowych Microsoft lub Google, warto zdecydować się na profesjonalne i dodatkowe rozwiązania. My polecamy firmę Acronis. Działa ona na rynku od 15 lat, świadczy usługi w 145 krajach, chroniąc ponad 5 milionów użytkowników i pół miliona firm. Ma w swojej ofercie wiele nowinek technologicznych (m.in. unikalną architekturę chmury hybrydowej), dzięki którym ochrona danych jest jeszcze lepsza. W Polsce produkty Acronis oferuje m.in. home.pl.

Kopia zapasowa – którą wybrać?

W ofercie home.pl znajdziecie dwa rozwiązania backupowe – jedno dla urządzeń stacjonarnych i jedno dla mobilnych.

Acronis Backup służy do backupowania danych z różnych urządzeń: serwerów, komputerów, urządzeń mobilnych. Do dyspozycji użytkownika jest nawet 6TB przestrzeni, nie ma więc obaw o brakujące miejsce. Kopia wykonuje się automatycznie, zgodnie z ustalonym przez użytkownika harmonogramem i jest dostępna w każdej chwili. Zaszyfrowane pliki przechowuje się w jednym z najnowocześniejszych centrów danych w UE.

Acronis Mobile Backup jest usługą dedykowaną urządzeniom mobilnym. Ta wersja pozwala backupować dowolną ilość urządzeń mobilnych (zarówno z systemem Android, jak i iOS) oraz dowolne, wybrane przez użytkownika elementy (np. tylko kontakty lub zdjęcia). Do dyspozycji użytkownika jest 100GB miejsca. Wszystkie przesyłane dane są szyfrowane, przechowywane w bezpiecznych centrach i dostępne wyłącznie dla uwierzytelnionego użytkownika.

Kopia zapasowa pozwala odzyskać ważne pliki i prywatne informacje w przeciągu kilku chwil. Dlatego też warto ją wykonywać regularnie, bo nigdy nie wiadomo, kiedy może przytrafić się awaria lub atak hakerski. Dzięki systematycznemu backupowi wszystkie dane są bezpieczne i gotowe do ponownego wykorzystania w razie potrzeby.

W ramach specjalnej oferty home.pl przygotowało specjalny kod (Acronis-od-home.pl) obniżający cenę standardową Acronis Backup (500GB, 1TB, 2TB lub 6TB) o 50% w abonamencie miesięcznym. Kod należy wpisać w koszyku zamówienia.

źródła:

Dlaczego kopie zapasowe są potrzebne w każdym biznesie?


https://home.pl/acronis-backup/
https://home.pl/acronis-mobile-backup

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku