Jak działa kontrola WI-FI Avast?

0

Czy wiecie, że darmowe punkty dostępowe WI-FI to spore zagrożenie dla waszego przeglądania sieci? Łatwo jest osobom postronnym przechwycić wszystko co robicie w Internecie. Jak zaś się ma sprawa z domową lub firmową siecią bezprzewodową? Tutaj również istnieje zagrożenie, jeśli zbyt wiele osób z zewnątrz zna hasło lub samo hasło jest łatwe do złamania.

Dlaczego warto się tym zainteresować?

Jako że sieć bezprzewodowa może być dostępna dla wielu osób spoza naszego biura czy mieszkania warto zauważyć, że jeśli nie ustawimy hasła o odpowiedniej złożoności, to osoby postronne mogą z niej korzystać. Pół biedy, jeśli tylko przeglądają strony WWW, gorzej, gdy chcą na przykład przechwycić nasze dane logowania do banku.

Jak działa Kontrola WI-FI?

Avast automatycznie wykrywa słabe punkty waszej sieci. Zwraca przykładowo uwagę na brak hasła lub na to, że jest zbyt proste. Dodatkowo informuje was o tym, czy ktoś nowy pojawił się w sieci, a może próbuje uzyskać połączenie, ale nie zna hasła. Dzięki temu będzie spokojniejsi o ruch w waszej sieci WI-FI.

Ochrona Wi-FI jest dostępna w programach AVAST dla domu i firmy.

Pytania?

Uważacie, że takie dodatkowe środki bezpieczeństwa są wam potrzebne? Czy wasze WI-FI ma hasło? Dajcie nam znać w komentarzach.

 

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Polityka prywatności
Musisz zaakceptować naszą politykę prywatności

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Jestem fizykiem medycznym i informatykiem, którego największą pasją jest pisanie tekstów. Na co dzień zajmuję się administracją IT Centrum Nauki, a po godzinach ratuję niewiasty i światy w niezliczonych grach. Okazjonalnie piszę recenzje i teksty okołogrowe, z którymi można się zapoznać na mojej stronie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku