Faceebok wprowadza funkcję Safety Check

0

Funkcja Safety Check została wprowadzona już w 2014 roku i była uruchamiana w trakcie katastrof naturalnych i cywilizacyjnych. Jednak teraz Facebook zostawia ją na stałe.


Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy

 • Raport zagrożeń AVG

  INFORMACJE O ZAGROŻENIACH

  Darmowa, krótka, zwięzła i rzeczowa forma dotycząca najnowszych zagrożeń pojawiających się w internecie. Wirusy, wycieki haseł, wyłudzenia danych. Informacje prosto na Twój e-mail.

  Zapisz się

 • AVG Ultimate

  NAJLEPSZY ANTYWIRUS

  Najlepszy antywirus od AVG. Ponad 80 unikalnych aplikacji. Ochrona komputera i urządzeń Android. Połączenie zaawansowanej ochrony dla komputera i smartfona. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Obecnie najlepszy na rynku program do optymalizacji, zarządzania, zwolnienia miejsca i przyspieszania pracy komputera oraz smartfona Android. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź


Raporty o Bezpieczeństwie (Safety Check) służą do informowania o zagrożeniach, o własnym bezpieczeństwie i pozwalają znaleźć lub zaoferować pomoc na terenie zagrożonym.

Ten składnik działa na tej zasadzie, że rozpoznaje położenie użytkowników Facebooka i pozwala im oznaczyć się jako osoby bezpieczne. Po oznaczeniu najbliżsi i znajomi będą widzieć nasz status, jako osoby bezpiecznej.

Wraz z Pomocą Społecznościową (Community Help) możemy obserwować wszelkie zagrożenia – również ataki terrorystyczne, które miały miejsce na świecie i lokalnie. Jesteśmy w stanie znaleźć lub zaoferować dowolną pomoc.

Czy Safety Check pozwoli zadbać o nasze bezpieczeństwo, czy tylko umożliwi nam podglądać katastrofy i wpadki na całym świecie, powodując niepotrzebny stres?

Strona aplikacji.

Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.

Źródło:
-https://www.thesun.co.uk/news/1448974/facebook-safety-check-barcelona-spain-terror-attack/
-https://www.engadget.com/2017/08/21/facebook-permanent-safety-check-hub/

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Polityka prywatności
Musisz zaakceptować naszą politykę prywatności

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku