Jak uzyskać dostęp do zablokowanych stron twojej lokalizacji?

0

Internet to technologia, która połączyła cały świat, dzięki niemu możemy się komunikować z kim chcemy i kiedy chcemy oraz uzyskać każdą informację, która jest nam potrzebna w danym momencie. Jednak okazuje się, że to nic bardziej mylnego, ten cudowny wynalazek ludzkości ma więcej granic niż możemy sobie wyobrazić. W wielu krajach na całym  świecie są wprowadzane cenzury, blokady i ograniczenia. Tak zwane ograniczenia geograficzne ukazują Nam się między innymi  w postaci zablokowanej strony internetowej lub fragmentu treści np. film na znanej platformie internetowej.

W Europie geoblokowanie definiują przepisy Unii Europejskiej. Przepisy te wymagają, aby dostawcy oferowali ten sam zakres usług, nawet jeśli klient jest tymczasowo w kraju UE innym niż ten, w którym podali podczas podpisywania umowy. Będzie to jednak różnić się w przypadku innych użytkowników na całym świecie.


Sprawdź nasze darmowe poradniki i programy

 • Raport zagrożeń AVG

  INFORMACJE O ZAGROŻENIACH

  Darmowa, krótka, zwięzła i rzeczowa forma dotycząca najnowszych zagrożeń pojawiających się w internecie. Wirusy, wycieki haseł, wyłudzenia danych. Informacje prosto na Twój e-mail.

  Zapisz się

 • AVG Ultimate

  NAJLEPSZY ANTYWIRUS

  Najlepszy antywirus od AVG. Ponad 80 unikalnych aplikacji. Ochrona komputera i urządzeń Android. Połączenie zaawansowanej ochrony dla komputera i smartfona. BEZ LIMITU STANOWISK

  Sprawdź

 • Encyklopedia Bezpieczeństwa AVG

  PRAKTYCZNY PORADNIK DLA CIEBIE

  Darmowy poradnik przygotowany przez ekspertów AVG dla osób, które słabo znają się na komputerach. Zawiera podpowiedzi, rady, wskazówki zwiększające Twoje bezpieczeństwo.

  Zapisz się

 • AVG TuneUp

  PRZYSPIESZENIE KOMPUTERA I SMARTFONU

  Currently, the best program on the market to optimize, manage, free up space and speed up the work of a computer and Android smartphone . [emergency mode] UNLIMITED POSITIONS

  Sprawdź

Jak obejść blokowanie geograficzne

Nie jest trudno ominąć blokowanie geograficzne, jest kilka metod, które pomogą ominąć geofiltry. Wiele firm dostarcza treści w oparciu o lokalizację, którą pokazuje twój adres IP, zmiana adresu IP na wybrany kraj obejdzie Cię przez takie ograniczenia.

Proxy

Jednym z najłatwiejszych sposobów jest proxy. Proxy maskuje Twój prawdziwy adres IP własnym, tym samym oszukuje serwer odbierający, który myśli, że mieszkasz gdzie indziej –  zmienia lokalizację. Jest to bardzo łatwy sposób, ale najlepiej sprawdza się w regionalnych ograniczeniach. Proxy może okazać się złym wyborem jeżeli chodzi o bezpieczeństwo ponieważ Twój adres IP i tak będzie łatwy do zdemaskowania poprzez podstawowe śledzenie.

VPN

Drugą opcją odblokowania zawartości ograniczonej geograficznie jest VPN. Użycie wirtualnej sieci prywatnej jest o wiele lepszym i bezpieczniejszym wyborem. Przede wszystkim VPN pozwoli  Ci nie tylko zaszyfrować Twoje połączenie, ale także sfałszuje Twoją lokalizację. W przypadku VPN cały ruch odbywa się poprzez tunel, prywatną siecią, która chroni i ukrywa Twój adres IP, także przed zagrożeniami takimi jak cyberprzestępczość.

Każdy z dostawców VPN może zmienić Twój adres IP na adres innej lokalizacji. Niektóre mają większą liczbę serwerów do wyboru niż inne.

NordVPN, to jedna z lepszych opcji VPN, w które możesz zainwestować, ma serwery w 94  krajach. HideMyAss ma jeszcze szerszy zasięg, z serwerami w 190 krajach, ale ogólnie nie jest to najlepszy wybór.

To dlatego, że HideMyAss nie jest tak bezpieczny jak NordVPN, ani nie wyróżnia się innymi funkcjami. Dzięki NordVPN możesz łatwo zmienić swoją lokalizację, a także zabezpieczyć się przed napotkanymi problemami w Internecie.

TOR

Tor to oprogramowanie typu open source zaprojektowane w celu zapewnienia anonimowości w Internecie. Tor Browser to przeglądarka internetowa zbudowana na bazie sieci anonimowości Tor. Ze względu na to, w jaki sposób Tor kieruje ruchem związanym z przeglądaniem stron internetowych, pozwala to również na obejście cenzury.

Kiedy po raz pierwszy uruchamiasz przeglądarkę Tor, możesz wybrać opcję określającą, że jesteś w sieci, która jest ocenzurowana.

Tor nie tylko ominie prawie całą krajową cenzurę, ale, jeśli odpowiednio skonfigurowany, może również chronić twoją tożsamość przed przeciwnikiem podsłuchującym w sieciach twojego kraju. Może być jednak powolny i trudny w użyciu.

Teraz wiesz, czym jest geoblokowanie i dlaczego stosowana jest ta technika. Wiele firm wdraża ograniczenia regionalne to nie jest trudno je obejść. Wszystko czego potrzebujesz to przyzwoita sieć VPN, która ma dobry zasięg serwera, aby obejść większość bloków. Po prostu pamiętaj o swoim bezpieczeństwie.

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku