AVG 2011 Toolbar z Google

0

Powoli dochodzi do skutku rozwód AVG z Yahoo.

Dotychczas moduł wyszukiwania dostępny w AVG Toolbar używał silnika Yahoo, ale już w nowych wersjach tego narzędzia dostawcą stało się Google.

Decyzja ta argumentowana jest popularnością Google. Product Team AVG powołuje się na statystyki comScore, z których wynika, że ~66% rynku należy do Google, podczas gdy Yahoo ma tylko ~16.5%.

CEO AVG JR Smith powiedział, że „AVG jest zaangażowane w dostarczanie użytkownikom intuicyjnej ochrony w sieci, której zadaniem jest proaktywne działanie również podczas korzystania z wyszukiwarki.”

Decyzja jak najbardziej słuszna i rozsądna: zastąpić silnik wyszukiwania najpopularniejszą w sieci wyszukiwarką Google. Dodatkowo na plus przemawia fakt, że Yahoo w Polsce cieszy się znikomym zainteresowaniem, podczas gdy Google wiedzie niewątpliwy prym.

Instalując AVG wraz z toolbarem już w obecnej wersji otrzymamy wersję z Google. Użytkownicy, którzy mają AVG  z toolbarem w wersji Yahoo, mogą albo wykonać aktualizację produku (pobierając nowy instalator i instalując toolbar ponownie) albo poczekać na udostępnienie automatycznej aktualizacji dla produktów AVG, która sama wprowadzi te zmiany.

Wersja Toolbara z Yahoo będzie działać jeszcze przez 6 miesięcy. Po tym czasie wszyscy będą już korzystali z Google.

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. Wykorzystaj najlepszy antywirus Avast Ultimate. Jeden antywirus zapewni ochronę wszystkim Twoim urządzeniom.
antywirus avg logo

 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Avatar

Specjalista pomocy technicznej AVG, IT Wizard, zapalony gracz, fan komiksu, literatury fantasy i muzyki metalowej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku