AVG = 100% ochrona

1

Najwyższy wynik w teście ochrony w warunkach rzeczywistych przekłada się na nagrodę Advanced+ firmy AV-Comparatives dla AVG. Możecie teraz przeglądać Internet z pewnością, że macie wysoce nagradzaną ochronę!

Firma AV-Comparatives opublikowała właśnie wyniki lipcowego Testu w Warunkach Rzeczywistych (Real-World Test).

Jedna z firm została wyróżniona, jako ‘Perfect Game’ (Idealny gracz) ze 100% wynikiem w kategorii wykrywania zagrożeń oraz brakiem fałszywych alarmów – AVG.

‘Perfect Game’ to baseballowe odniesienie do miotacza, który zagrał cały mecz i nie dopuścił, aby przeciwna drużyna zdobyła nawet jednej bazy. Fani piłki nożnej mogliby powiedzieć, że nastąpił ‘clean sheet’ (lub shutout – mecz rozegrany bez utraty bramki).

Brzmi to świetnie, ale co to faktycznie oznacza?

Testy w warunkach rzeczywistych to sprawdziany przeprowadzane przez badaczy, którzy zidentyfikowali 355 zainfekowanych adresów URL, które rozprowadzały złośliwe oprogramowanie takie jak exploity (programy wykorzystujące błędy) czy programy drive-by-download (takie, które są pobierane bez wiedzy użytkownika).

Test sprawdzał czy oprogramowanie antywirusowe jest w stanie wykryć wszystkie zagrożenia w takich samych warunkach, w jakich standardowy użytkownik jest w stanie trafić na taką właśnie stronę.

A co zostało uznane za fałszywy alarm?

Aby sprawdzić czy produkt nie blokuje za dużo lub nawet wszystkich stron internetowych czy plików (a dzieje się tak czasem celem osiągnięcia stuprocentowej wykrywalności), test obejmował również strony i pliki, co do których była pewność, że nie są zainfekowane.

Miało to na celu sprawdzenie, czy używanie oprogramowania antywirusowego nie stanowi przeszkody przy otwieraniu takich plików/stron. Identyfikacja takiej ‘czystej’ strony, jako zagrożenie, uznawane jest za fałszywy alarm, który poważnie wpływa na codzienną pracę przy komputerze, ponieważ blokuje on dostęp do danej zawartości.

Oznaczenie ‘Perfect Game’ dla produktu antywirusowego oznacza 100% wykrywalności i brak fałszywych alarmów. Daje to pewność, że możecie kontynuować swoje życie online wiedząc, że AVG działa i chroni was najlepiej na rynku.

Pełne wyniki testu można znaleźć pod linkiem poniżej.
//chart.av-comparatives.org/chart1.php?chart=chart2&year=2016&month=7&sort=0&zoom=2

Należy też wspomnieć o ciężkiej pracy oraz dbałości o szczegóły badaczy AVG, którzy pracują 24 godziny na dobę, aby dostarczać tak dobry produkt.

Co sądzicie o takim wyniku oprogramowania AVG? Czy taka nagroda skłoniłaby was do zmiany swojego antywirusa? Podzielcie się swoją opinią!

źródło: www.avg.com

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

PR & Marketing Manager. Pasjonat wszelakich ewolucji, wynalazków i mutacji ochrzczonych mianem e-commerce. Z wykształcenia filolog. Miłośnik gier strategicznych i solidnej fantastyki. Uzależniony od systemu walki Krav Maga.

  • Chiss

    Gratulacje dla AVG. Spotkałem się już z wieloma pozytywnymi ocenami waszego oprogramowania i wygląda na to, że nie są one bezpodstawne. Domyślam się również, że Wasi specjaliści trzymają rękę na pulsie i wszelkie aktualizacje likwidujące pojawiające się nowe zagrożenie pojawiają się szybko. Chciałem tylko jeszcze przy okazji spytać czy oferta AVG dla telefonów (głównie chodzi mi o Androida) jest równie dobra, co dla komputerów stacjonarnych? Czy może to ten sam antywirus?

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku