54% przedsiębiorców rozwiązuje problemy informatyczne w swojej firmie samodzielnie

0

wyniki 2 ankiety AVG

Jak już Was wcześniej informowaliśmy, w kwietniu i maju przeprowadziliśmy kilka ankiet dotyczących bezpieczeństwa haseł w polskich firmach. O odpowiedzi prosiliśmy zarówno właścicieli firm, jak i osoby zarządzające i pracowników.

Niżej przedstawiamy wyniki ankiet, przeprowadzonych wśród przedsiębiorców (właścicieli mikro i małych firm). Wyniki zaskoczył nas bardzo pozytywnie 🙂

Okazuje się, że coraz więcej osób pamięta o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przykłada do nich dużą uwagę. I nie ukrywam, że cieszy mnie to dwojako – po pierwsze dynamicznie rośnie świadomość internautów dotycząca podstawowych zasad bezpieczeństwa, po drugie jest to rzecz, o której cały czas mówimy, wysyłając Wam informacje z Encyklopedii Bezpieczeństwa AVG: 90% problemów związanych z bezpieczeństwem można by uniknąć, jeżeli będziemy pamiętali o podstawowych zasadach.

A jakie były wyniki ankiety?

94% ankietowanych odpowiedziało, że regularnie aktualizuje swój system operacyjny.

Ponadto, aż 91% przedsiębiorców odpowiedziało, że regularnie dokonuje aktualizacji innych programów zainstalowanych na komputerze (w tym przeglądarek oraz programów antywirusowych).

75% przedstawicieli małego biznesu korzysta z programów do przechowywania haseł.

Co ciekawe, w przypadku napotkania problemów ze sprzętem, aż 54% właścicieli firm woli polegać na własnych umiejętnościach. 20% zatrudnia informatyka, 17% zleca zadania firmie zewnętrznej, a 8% korzysta z pomocy znajomego lub członka rodziny.

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. Sprawdź AVG – antywirus dla biznesu. Idealny, jeżeli pracujesz z komputerem i potrzebujesz najlepszej ochrony.
antywirus avg logo

 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Avatar

PR & Marketing Manager. Pasjonat wszelakich ewolucji, wynalazków i mutacji ochrzczonych mianem e-commerce. Z wykształcenia filolog. Miłośnik gier strategicznych i solidnej fantastyki. Uzależniony od systemu walki Krav Maga.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku