1/3 Polaków nie zabezpiecza swojego smartfona – Infografika

0

W ostatnim poście pisaliśmy o ankiecie, którą przeprowadziliśmy w lipcu w związku z bezpieczeństwem smartfonów.

Prezentujemy infografikę i wyniki tej ankiety.

wyniki ankiety dotyczące bezpieczeństwa smartfona

Jeżeli chodzi o backup danych i usługi przeciwkradzieżowe – jest bardzo dobrze – ponad połowa z nas pamięta o tych kluczowych elementach (zwłaszcza backup jest nieodzowny w przypadku nie tyle zgubienia – co zniszczenia/uszkodzenia naszego urządzenia).

Jeżeli chodzi o kwestię zabezpieczeń (zarówno przed złośliwym oprogramowaniem jak i kradzieżą/możliwością włamania) – wyniki są bardzo podobne – prawie 1/3 Polaków lekceważy podstawowe kwestie bezpieczeństwa.

W notce prasowej, którą przygotowaliśmy, tak tę sprawę skomentował Arek Zakrzewski, nasz specjalista pomocy technicznej:

– W dalszym ciągu pokutuje przekonanie, że smartfon nie wymaga takich samych zabezpieczeń jak komputer „tradycyjny” – komentuje wyniki ankiety Arek Zakrzewski, specjalista pomocy technicznej AVG – Obecnie „rynek” złośliwych aplikacji tworzonych pod kątem systemu Android rozwija się najdynamiczniej – smartfony są celem nr 1 dla cyberprzestępców. Dlatego warto pamiętać o antywirusie, zwłaszcza, że wielu producentów oferuje jego darmową wersję. Dodatkowo antywirusy dla smartfonów często również są wyposażone w dodatkowe opcje, takie jak możliwość zdalnego wykasowania danych, trwałej blokady telefonu, geolokalizacji, włączenia alarmu lub robienia zdjęć potencjalnemu złodziejowi.

Zobacz: 12 sposobów na zabezpieczenie smartfona.

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG. AVG Internet Security Unlimited to idealny antywirus dla androida. Jeżeli wysyłasz maile, korzystasz z banku z poziomu smartfona to ten program jest właśnie dla Ciebie.
antywirus avg logo

 

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

Potrzebjesz pomocy z komputerem?

Skorzystaj z wiedzy ekspertów i zadaj pytanie.

Prowadzisz małą lub średnią firmę?

Pobierz Darmowy Ebook - Bezpieczna firma z AVG, który pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo biznesu, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

Znajdziesz w nim ponad 30 konkretnych artykułów, dzięki którym dowiesz jak się jak szybko i łatwo, za pomocą darmowych narzędzi zadbać o takie rzeczy jak: polityka bezpiecznych haseł, backup cennych danych, blokowanie portów USB, korzystanie z pulpitu zdalnego, awaryjne odzyskiwanie danych... i wiele, wiele więcej!

Pobierz e-book teraz!

O Autorze

Avatar

PR & Marketing Manager. Pasjonat wszelakich ewolucji, wynalazków i mutacji ochrzczonych mianem e-commerce. Z wykształcenia filolog. Miłośnik gier strategicznych i solidnej fantastyki. Uzależniony od systemu walki Krav Maga.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku