Zapisz się na newsletter i nie przegap
nowych wpisów dotyczących bezpieczeństwa!

Nowa funkcjonalność Facebooka – koniec z przypadkowym publikowaniem prywatnych zdjęć

0

Każdego dnia na portalu społecznościowym Facebook jego użytkownicy dodają ponad 2 miliardy zdjęć, bardzo możliwe, że bez Twojej wiedzy i zgody na kilku z nich są Twoje dzieci, inni członkowie rodziny oraz przyjaciele.

Publikowanie publicznych postów

Jeśli publikujesz posty i zdjęcia, które może na Facebooku zobaczyć każdy (opcja Publiczne) to być może ucieszysz się ze zmiany, którą Facebook zamierza wprowadzić. Programiści właśnie pracują nad tym, by Facebook automatycznie upewniał się, czy na pewno chcesz udostępnić treści zawierające informacje na temat członków Twojej rodziny lub ich zdjęcia.

Nowa funkcjonalność Facebooka

Na temat tej nowej funkcjonalności Facebooka wypowiadał się Jay Parikh, wicedyrektor ds. rozwoju nowych technologii:

Jeżeli chciałbym załadować na portal zdjęcia moich dzieci bawiących się w parku i przez przypadek udostępniłbym je dla wszystkich, nowa funkcjonalność Facebooka od razu wyłapałaby moją wpadkę i zobaczyłbym komunikat: Hej, zastanów się przez chwilę, to są zdjęcia twoich dzieci, zwykle udostępniasz je tylko członkom swojej rodziny. Czy na pewno chcesz, żeby były widoczne dla każdego?

Jeszcze więcej zmian

Nie wiadomo dokładnie, od kiedy miałaby ta nowa funkcjonalność działać, ale na pewno nie będzie to jedyne ulepszenie, jakie Facebook ma zamiar wprowadzić. Wszystkie planowane zmiany na portalu powstają w ramach „10-letniego planu innowacji” i zakładają ulepszenie algorytmów wykorzystujących elementy sztucznej inteligencji.

To wszystko w trosce o bezpieczeństwo użytkowników, aby Facebook mógł lepiej filtrować treści, które są niezgodne z regulaminem portalu lub w jakiś sposób je naruszają.

A jak Ty dbasz o swoją prywatność na portalach społecznościowych? Czy Twoje posty i zdjęcia są dostępne dla wszystkich?

źródło: http://thenextweb.com

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się na listę i nie przegap nowych ciekawostek, porad i konkursów!

O Autorze

trybawaryjny

Trybawaryjny.pl to strona zawierająca przydatne informacje, porady i ciekawostki dotyczące komputerów, pisane prostym i zrozumiałym językiem. Portal jest tworzony przy współpracy z ekspertami oprogramowania antywirusowego AVG.

Skomentuj

Podobał Ci się ten tekst? Dołącz do nas na Facebooku i nie przegap NOWYCH artykułów!
Polub AVG na Facebooku